Ήφαιστος-Ερμής Κορυδαλλού 4-0: Το πήρε πάνω του ο Σπανός!

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Σπανό ο οποίος σημείωσε χατ τρικ, ο Ήφαιστος επικράτησε του Ερμή Κορυδαλλού με το ευρύ 4-0, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην δεύτερη σερί τους ήττα για φέτος.

Το σκορ άνοιξε ο Χατζάκης στο 33ο λεπτό, προτού αναλάβει ο επιθετικός των γηπεδούχων, πετυχαίνοντας 3 τέρματα σε 13 λεπτά (41’, 52’, 54’).

Ήφαιστος: Ρεντζέπης, Καψομέρας(62’ Σιγάλας), Ξενιτόπουλος, Βασίου, Βαμβακερής, Σιδηρόπουλος Χ.(66’ Μαυρούτσικος), Μεταξάς, Χατζάκης(62’ Σιδηρόπουλος Α.), Αμπάς(71’ Μπένα), Τερλέσι, Σπανός(62’ Τριανταφυλλίδης).

Ερμής Κορυδαλλού (Βασίλης Σπάθας): Σπαχίου, Στιβακτάκης, Αντωνίου, Ζίου, Σαλάτας, Καστρίτης, Σιδηρόπουλος (16’ λ.τρ. Ζίου, 75’ Κυρίτσης), Γιαννακόπουλος, Παναγάκος (75’ Αργεντίδης), Μανωλάκος, Μπέγκα (70’ Βαβέσος).