Η ομάδα του Μάκη Σαμιώτη Φωστήρας (Κ-16) πέρασε στα ημιτελικά των play-off της Ε.Π.Σ.Α

Σπουδαία Νίκη κατάφερε να πάρει η ομάδα της Κ-16 του Φωστήρα με σκορ 1-0 παίζοντας ουσιαστικό ποδόσφαιρο με την ομάδα του Χαραυγιακού για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ σε ουδέτερο γήπεδο τυπικά γηπεδούχος ήταν η ομάδα του Χαραυγιακου

Το ματς

Η ομάδα του Μάκη Σαμιώτη μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδίασε την ομάδα του Χαραυγιακού και κατάφερε στα πρώτα λεπτά να προηγηθεί και στο 5ο λεπτό έκανε το 1-0 με γκολ του Κωστούρη από ωραία ασίστ που έδωσε ο Κουσουρής .,

Ο Χαραυγιακός πίεσε ασφυκτικά στο πρώτο ημίχρονο με βαθιές μπαλιές και σέντρες αλλά οι αμυντικοί και ο τερματοφύλακας καθάριζαν τις φάσεις και δεν άφησαν κανένα περιθώριο λάθους για τον αντίπαλο,

Δεύτερο ημίχρονο

Το σκηνικό άλλαξε και ο Φωστήρας άρχισε να πιέζει έχοντας στην κατοχή του τουλάχιστον τρεις τελικές για να ανοίξουν κι άλλο το σκορ αλλά δεν τα κατάφερε

Στο ίδιο μοτίβο Χαραυγιακός επέμενε ψάχνοντας για την  μεγάλη μπαλιά και ασκώντας μεγάλη πίεση μήπως καταφέρει και ξεγελάσει αμυντικούς και τερματοφύλακα για να φέρει το ματς στα ίσα αλλά η ομάδα του Μάκη Σαμιώτη έμεινε συγκεντρωμένη και σοβαρη και κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε αλλά και την πρόκριση στους τέσσερις