Οι μικροί του Πανφαληρικου ΄΄diamonds΄΄ κέρδισαν τον Αστέρα Νίκαιας με σκορ 3-1(ΒΙΝΤΕΟ)

Φανταστικό ποδόσφαιρο από τους μικρούς του Πανφαληρικού ΄΄diamonds ΄΄αφού κέρδισαν τον Αστέρα Νίκαιας με σκορ 3- 1 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Α.Γ.Ε.Τ. Χαραυγής Νίκος Γοδάς για την Β Κατηγορία του δευτέρου ομίλου τις 17η αγωνιστικής για το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν και το πρώτο δοκάρι με τον Ζυμάρη.

Άλλά το γκολ το πέτυχε ο Αστέρας Νίκαιας το 14ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου κάνοντας το σκορ 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Οι μικροι παιχταράδες  του Πανφαληρικος ΄΄diamonds΄΄ κατάφεραν μέσα σε 10 λεπτά να κάνουν πλήρης ανατροπή και να γυρίσουν το σκορ σε 2 -1 με 2 ωραία γκολ Διαμαντάκου Χαράλαμπου

Βάζοντας σε μεγάλη δυσκολία τον Αστέρα  για να καταφέρει να γυρίσει το σκορ χάνοντας και αυτός αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ακόμα ένα γκολ.

Όμως δεν είναι λίγες και η ευκαιρίες που χάσανε τε τα τετ και του Πανφαληρικου  οι παίχτες ώστε στο σκορ να πάρει άλλες διαστάσεις.

Το τελευταίο γκολ το έβαλε στο 26ο λεπτό από την ομάδα των ΄΄diamonds΄΄ ο Ξέστερνος  όπου ήταν και το τελικό σκορ 3-1.

Όποιος βρέθηκε στο γήπεδο σίγουρα αυτό που είδε ήτανε θέαμα ποδοσφαίρου…. που οι γονείς και οι φίλαθλοι χειροκρότησαν την προσπάθεια όλων των παιδιών.

Στον πάγκο ο νέος προπονητής ήταν ο Παύλος Δαούτης για τον Αστέρα Νίκαιας και για τον  Πανφαληρικό ο Γιάννης Σωτήρχος