Η Κ-17 του Ιωνικού Νικαίας έκανε διπλό μέσα στον Αστέρα Τρίπολης με σκορ 1-2 σε φιλικό αγώνα.

Η ομάδα του Νίκου Κανελλόπουλου Κ-17 του Ιωνικού Νικαίας αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα Αστέρας Τρίπολης σε ένα ακόμα φιλικό για τη Superleague 1 όπου βρήκε νικητή τον Ιωνικό Νικαίας με σκορ 1-2.

Παίχτηκε ένα σπουδαίο ποδόσφαιρο και όλα τα παιδιά έδωσαν το 100% του εαυτού τους παίζοντας θεαματικό ποδόσφαιρο.

Το σκορ το άνοιξε Ιωνικός γύρω στο 20ο λεπτό κερδίζοντας πέναλτι και το εκτέλεσε ο Γκόλφης οι Αρκάδες στο 35ο λεπτό ισοφάρισαν και  έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Ομως η ομάδα του Νίκου Κανελλόπουλου πίεσαν ασφυκτικά τον Αστέρα Τρίπολης σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου και στο τέλος έφερε καρπούς αφού ο Βερσάκης  έξω από τη μεγάλη περιοχή έπιασε έναν φοβερό ευθύβολο σουτ και έστειλε την μπάλα στο γάμα και έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα με σκορ 1-2 .

Η ομάδα των μπλε βρίσκεται ήδη στην 4η βδομάδα προετοιμασίας αλλά ακόμα τα πόδια είναι βαριά πάντως αυτό που είναι σίγουρο ότι αυτά τα παιδιά προσφέρουν θέαμα και αξίζει να πηγαίνουν να τα βλέπουν γιατί είναι το μέλλον του ελληνικού ποδοσφαίρου