Η Εθνική Ελπίδων τη συντριβή με 5-0 απο τους Κροάτες.

Eνα από τα ντέρμπι , όμως αγωνιστικά η Εθνική Ελπίδων δεν εμφανίστηκε να ειναι καλα  στο γήπεδο

Βρέθηκε με το καλημερα να χάνει 3-0 στο 14ο λεπτό  μετα  τη συντριβή με 5-0 από τους γηπεδούχους και να χάσει μεγάλο εδαφος  για την κατάληψη της πρώτης θέσης στον 4ο όμιλο.

Με γκολ του  Μόρο στο  2΄λεπτο  και Μάγερ 5 έκοψαν τα πόδια των παικτών του Γιάννη Γκούμα,  στη συνέχεια, να κάνουν τη χειρότερη εμφάνισή τους και να δέχονται άλλα 2 τέρματα, από τους Μούσα 14΄ και Μάγερ 24΄ πριν ο Μούσα και πάλι διαμορφώσει το τελικό 5-0 στο 52ο λεπτό.

Η ελληνική ομάδα μετρά πλέον τρεις νίκες, μία ήττα και μία ισοπαλία, παραμένοντας στο -4 από την πρωτοπόρο Τσεχία, που χθες είχε συντρίψει με 6-0 εκτός έδρας το Σαν Μαρίνο.

Η ομάδα του κρατιδίου αποτελεί τον επόμενο αντίπαλο της Εθνικής, στις 6 Σεπτεμβρίου (21:30) εκτός έδρας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάρκο Ντι Μπέλο (Ιταλία)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Διαμαντής, Αλεξανδρόπουλος

Οι συνθέσεις:

ΚΡΟΑΤΙΑ (Τόμισλαβ Ρουκάβινα): Σέμπερ, Σβέρκο, Σόσα, Σούταλο, Έρλιτς, Νέγιασμιτς (60΄ Μπίστροβιτς), Ιβάνουσετς (77΄ Ντόλτσεκ), Μόρο (78΄ Ζάπερ), Μάγερ, Μούσα (67΄ Κουλένοβιτς), Σπίκιτς (60΄ Κούζε).

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Γκούμας): Στεργιάκης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου (78΄ Αντζουλάς), Διαμαντής, Βρουσάι, Αλεξανδρόπουλος (29΄ Τσιγγάρας), Μπαλογιάννης (71΄ Μπότος), Νταβιώτης (46΄ Καμπετσής), Λιάβας, Εμμανουηλίδης (71΄ Χριστόπουλος).