Hττήθηκε απο την Χαλκηδόνα ο Ηρακλής Νικαίας

Kακό φεγγάρι φαίνεται να διανύει ο Ηρακλής Νικαίας, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 4-1 απο την Χαλκηδόνα, για την 1η κατηγορία του Πειραικού Πρωταθλήματος.

Ο γηραιός, γνώρισε την 3η συνεχόμενη του ήττα, μένοντας στους 6 πόντους σε 6 αγώνες.

Οι κυανοκίτρινοι, οι οποίοι βρίσκονται στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας, μπήκαν πιο δυνατά, και στο 8ο λεπτό βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με κεφαλιά τον Ζαρκαλούδα.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι ενθουσιασμοί, οι γηπεδούχοι έκαναν και το 2-0, με τον Μουστάκα, στο 18′.

Ο Αγουρσαλίδης μείωσε προσωρινά σε 2-1, στο 40′, και θα μπορούσαν στο 58′ να φέρουν το σκορ στα ίσια, αλλά η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Ρεντζέπη, σε φάουλ του Μαριόλη.

Και εκεί που ο Ηρακλής συνέχιζε να πιέζει και να βγαίνει μπροστά για να ισοφαρίσει, οι Νικαίωτες, βρήκαν πίσω κενούς χώρους, και βρήκαν άλλα δυο τέρματα στο τέλος με τους Σβώλη και Βοιδονικόλα στις καθυστερήσεις.