ΓΣ Ηλιούπολη-Καραβάς 3-2: Σε καλή κατάσταση και οι δύο

Τη νίκη με 3-2 πήρε η Ηλιούπολη στην έδρα της απέναντι στον Καραβά, ο οποίος έδωσε το έκτο του φιλικό παιχνίδι στην περίοδο προετοιμασίας του. Για την Ηλιούπολη ήταν το πέμπτο. Καλό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες κατά διαστήματα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Βινίσιους. Η ομάδα του Λευτέρη Βασιλειάδη έβγαλε αντίδραση με τον Ατμαζίδη να ισοφαρίζει σε 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν δύο αυτογκόλ. Πρώτα ο Ρέτζος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 2-1 για την Ηλιούπολη, ενώ ο Γεμιστός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η ομάδα του Πειραιά ήταν να μειώσει σε 3-2 πάλι με αυτογκόλ του Λεβέντη.

ΓΣ Ηλιούπολης (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Γαβαλάς (46′ Τικταπανίδης), Λεβέντης, Κωτσαλάς, Κλιγγόουλος, Αγοραστός, Γεωργιάδης (46′ Γάγγος),, Λάμπι (75′ Ορφανός), Γλυνός (78′ Δωματιώτης), Γεμιστός (46′ Αγκόλι), Βινίσιους (62′ Παπουτσής), Ταβάρες (83′ Κουστουμπάρδης).

ΑΟ Καραβάς (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λέτσο, Στρέφι ,Μύρκος, Λένγκα, Ρέτζος, Παπασπύρος, Ντάφλας, Μουρελάτος, Κιάφα, Ατματζίδης, Νικολόπουλος.

‘Επαιξαν ακόμη οι: Σελμανάι, Μπίλο, Τσακίρης, Καταβατης, Λίτσι, Χονδρουδακης, Μπούζντρα, Βοιδονικόλας.