Γκολ και θέαμα από το Μοσχάτο με σκορ 5-2 τον Απόλλωνα Ευπαλίου.(φωτό βίντεο)

Ρεπορτάζ Βασιλική Νικολάκου

Από τα πρώτα λεπτά που μπήκε στον αγώνα το Μοσχάτο έδειξε ποιο είναι το αφεντικό και μόλις στο 8ο λεπτό ο Νιζάμη,  έκανε το 1-0 .

Ασταμάτητη η πράσινη το 10 λεπτό ο Χαλβατζίου έκανε το 2-0 στέλνοντας την μπάλα στο Γάμα και στην αντίθετη φορά .

Στο 15ο λεπτό  ο μεγάλος νίντζα Νιζάμη,  έκανε το 3-0.

Στο 21ο λεπτό χτύπησαν οι αντίπαλοι με γκολ του Παπανδρέου και μείωσαν σε 3-1 .

Λίγα λεπτά προτού κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο αρχηγός της ομάδας του Μοσχάτου Πασαλίδης με ένα υπέροχο γκολ έκανε το 4-1 στο 38ο λεπτό που το αφιέρωσε στον γιο του τον Γιώργο .

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο αρχηγός των πράσινων Πασαλίδης χτυπάει για δεύτερη φορά άλλο ένα γκολ στο 51ο λεπτό και αυτό το γκολ του αφιέρωσε στον άλλο του γιο τον Χρήστο.

Στις καθυστερήσεις η αντίπαλη ομάδα έκανε το 5-2 με γκολ του Φλέγγα.

Μετά κάηκε το γήπεδο από χαρές και πανηγυρισμούς η ομάδα κατέκτησε την άνοδο της στη Γ Εθνική κάνοντας το γύρο του θριάμβου μέσα στο γήπεδο.

Οι φίλαθλοι χειροκρότησαν και ευχαρίστησαν τους παίκτες για την ωραία απορία που κάνανε όλη τη χρονιά.

Παρών στο γήπεδο ήταν ο δήμαρχος του Μοσχάτου -Ταύρου κ. Ευθυμίου και αυτός έδωσε τα εύσημα στη διοίκηση