Γαντζάκης: ”Πληρώσαμε την απροσεξία μας στις στημένες φάσεις”

Με άδεια χέρια γύρισε απο την Σαλαμίνα ο Θησέας, καθώς αν και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 83′, δέχτηκε την ανατροπή απο τους Σαλαμινομάχους, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-2.

Ο Μούστα ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τους νησιώτες, για το 1-0 στο 17′.

Ο Θησέας αντέδρασε στο δεύτερο μέρος, με τον Βλαχουτσάκο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο 53′.

Το παιχνίδι έγινε ροντέο τα επόμενα λεπτά, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Πασαλή δυο λεπτά αργότερα.

Αυτό έδωσε ψυχολογία στους κυανόλευκους, και έτσι ο Χαλιλάι στο 66ο λεπτό με σουτ να βάζει μπροστά την ομάδα του.

Η ψυχολογία όμως ξανά άλλαξε χέρια, με τους Σαλαμινομάχους να μην τα παρατάνε και να ισοφαρίζουν με τον Στοίκου στο 83′.

Και εκεί που λέμε οτι τα είδαμε όλα, οι γηπεδούχοι με δράστη τον Τουμπαρίδη στο 88′, ολοκλήρωσαν μια μεγάλη ανατροπή, μετά απο έναν εκπληκτικό αγώνα που έδωσαν και οι 2 ομάδες.

Ο προπονητής του Θησέα, Νίκος Γαντζάκης, δήλωσε:

”Πληρώσαμε την απροσεξία μας στις στημένες φάσεις.

Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι χάνοντας δύο κλασικές ευκαιρίες και δεχθήκαμε ένα γκολ κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι κάτι που ευτυχώς δε μας κόστισε.

Καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι αλλά η απροσεξία μας στις στημένες φάσεις μας κόστισαν”.

Σαλαμινομάχοι: Κουτσοπέτρος, Ευαγγέλου Γ. (46’ Στόικου), Ευαγγέλου Γ., Γκανιέβ (32’ λ.τρ Σιγάλας), Παπαμιχαήλ (90’ Κούκης), Κωνσταντινίδης, Σεργίδης, Καλάϊ, Πούτος (90’ Δεματάς), Μούστα (46’ Τουμπαρίδης), Πασαλής.

Θησέας: Κιτσέλης, Παρεμουζιάν Δ., Γιαννουσάς, Χατζηκωστής, Κουτσονικόλας, Γκούμας (80’ Αλευριάδης), Κοζανίτης (80’ Τζανής), Ανγκόλι, Χαλιλάι (70’ Κουκουβίνος), Βλαχουτσάκος Γ. (63’ Παρεμουζιάν Χ.), Δεληαντωνίου (63’Δάππας)