Γαντζάκης: ”Πήραμε ένα πολύ καλό μάθημα”

Για ενα ημίχρονο κατέβηκε ο Θησέας στη χθεσινή πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΠ, απέναντι στον Πειραικό.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη, ήταν καλύτερη και πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο ημίχρονο με δυο τέρματα του Δάππα στο 14′ και στο 38′.

Κανείς δεν προμήνυε την εξέλιξη στο δεύτερο μέρος, με τον Πειραικό να μπαίνει αποφασισμένος να μην τα παρατήσει.

Οχι μόνο δεν τα παράτησε, αλλά κατάφερε σε ενα δεκάλεπτο να φέρει τα πάνω κάτω στον αγώνα.

Αρχικά μείωσε σε 1-2 με τον Φώσκολο στο 51′, με τον Λαζάκη πέντε λεπτά μετά να φέρνει το ματς στα ίσια.

Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι κυανόλευκοι, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 60′, με τον Τσαλατσάνη απο τα έντεκα βήματα να ολοκληρώνει την απόλυτη ανατροπή για την ομάδα του.

Πειραικός: Αναγνωστόπουλος, Καλλίνικος, Φραγκάκης, Πατριώτης, Λαζάκης, Βατίστας (39’ Αλαϊμπέι – 85’ λ.τρ Γουρούνας), Ξυμιάλης, Ηλιόπουλος (42’ Ψαράς), Κολοβός, Τσαλατσάνης, Ζεππάτος (39’ Φώσκολος).

Θησέας: Κιτσέλης, Παρεμουζιάν Δ., Γιαννουσάς, Χατζηκωστής, Κουτσονικόλας, Γκούμας (57’ Παρεμουζιάν Χ.), Ποζανίτης (69’ Ζανής), Αγκόλι, Χαλιλάι (69’ Ψωμάς), Βλαχουτσάκος Γ., Δάππας (50’ Αλευριαδης)

Ο τεχνικός του Θησέα, κ.Γαντζάκης, μίλησε για ενα μάθημα που πήρε η ομάδα του, και οτι υπάρχει απόλυτη εμπιστοσύνη στους παίκτες του:

”Βάλαμε τα χέρια και βγάλαμε τα μάτια μας.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού φτάνοντας με ευκολία στην αντίπαλη περιοχή.

Βάλαμε δύο γκολ και χάσαμε και άλλες κλασικές ευκαιρίες για μεγαλύτερο προβάδισμα.

Δυστυχώς όμως στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάσαμε ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο κυρίως στα πρώτα είκοσι λεπτά όπου και δεχθήκαμε τρία γκολ.

Αναγκαστήκαμε να βγούμε μπροστά για την ισοφάριση χάσαμε κάποιες ευκαιρίες όπως βέβαια και ο αντίπαλος.

Πήραμε ένα πολύ καλό μάθημα που ίσως μας βοηθήσει για τη συνέχεια.

Υπάρχει απόλυτη εμπιστοσύνη στους ποδοσφαιριστές μας.