Γαντζάκης: ”Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε και βγάλαμε αντίδραση”

Νίκη και με πολλά γκολ πέτυχε το Σαββάτο ο Θησέας, περνώντας με στυλ απο την εδρα του Αρη Αμφιάλης, συντρίβοντας τον με σκορ 2-5, για την 20η στροφή του Πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.

Οι κυανόλευκοι έχουν αέρα πέντε βαθμών για την τελευταία θέση των πλέι οφ ανόδου, και η είσοδος της εξαρτάται αποκλειστικά απο τα πόδια τους.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν πλήρως την ομάδα του Νίκου Γαντζάκη, ανοίγοντας το σκορ στο 8′ με τον Μητρόπουλο.

Η χαρά του Αρη δεν κράτησε όμως για πολύ, με τον Θησέα να φέρνει το ματς στα ίδια δυο λεπτά μετά με δράστη τον Παρεμουζιάν.

Αυτό δεν ήταν τίποτα για τον Θησέα, που συνέχισε αγριεμένος, και έτσι στο 12ο λεπτό ο Σάφρας, έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Την σκυτάλη πήρε ο Αγκόλι ο οποίος με δυο τέρματα στο 20′ και στο 31′ έκανε το 1-4.

Ο Καλούδης πριν κλείσει το ημίχρονο μείωσε σε 2-4, με τον Σάφρα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, για το τελικό 2-5.

Με παίκτη λιγότερο ολοκλήρωσε το ματς η ομάδα της Αμφιάλης, με τον Κωνσταντόπουλο να αποβάλλεται για διαμαρτυρία, αφού ένα λεπτό πριν, ο διαιτητής Τραιφόρος απέβαλε τον εκπρόσωπο των γηπεδούχων για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο επίσης για διαμαρτυρία.

Ο τεχνικός του Θησέα, ο Νίκος Γαντζάκης, δήλωσε:

”Καθόλη τη διάρκεια είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού

Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε και βγάλαμε αντίδραση κάτι που έπαιξε σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι.

Συγχαρητήρια στους παίχτες μου για τη νίκη αλλά και για την εμφάνιση.

Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι όπου και εκεί θα κοιτάξουμε να πάρουμε τους 3 βαθμούς’.