Γαντζάκης: ”Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω, δείξαμε πόσο θέλαμε τη νίκη”

Ενα απίστευτο παιχνίδι έγινε στο ”Γ.Βάζος” της Δραπετσώνας, όπου ο Θησέας μπήκε με το δεξί την νέα χρονιά και μάλιστα εντυπωσιακά.

Η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη, πήρε τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης, κόντρα στην Κύπρο Κορυδαλλού, με το Αγγλικό…..4-3, με τους κυανόλευκους να φτάνουν στους 24 βαθμούς και…τετράδα στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας.

Το παιχνίδι δεν σταμάτησε σήμερα να συγκινεί όσους βρέθηκαν στο γήπεδο με τις ανατροπές οι οποίες ακολούθησαν.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο 7′, με τον Πολυχρονάκη να βάζει μπροστά την ομάδα του.

Η Ενωση, βρήκε λύσεις και έφερε το ματς στα ίσια μετά απο αυτογκολ του Αλευριάδη στο 23′, και κατάφερε να κάνει και την ολική ανατροπή λίγα λεπτά αργότερα μετά απο πέναλτι του Μαυρουδή.

Οι ”ροσονέρι” δεν σταματήσαν εκεί σοκάροντας και άλλο τον Θησέα, με τον Καλαιτζάκη στο 41′ να κάνει το 1-3.

Οι κυανόλευκοι πριν ακούσουν το σφύριγμα της ανάπαυλας, κατάφεραν και μειώσαν σε 2-3, ισοφαρίζοντας μάλιστα και τα αυτογκολ, με τον Λοξό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η αντεπίθεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο 2ο μέρος, και μάλιστα εντυπωσιακά, με τον Μπάρδη στο 58′ να ισοφαρίζει σε 3-3, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Οι Κορυδαλλιώτες δεν πτοήθηκαν και δέκα λεπτά μετά έφτασαν μια ανάσα απο το 3-4, με τον Μαυρουδή να χάνει σπουδαία ευκαιρία σημαδεύοντας το δοκάρι του Σίνα, και έτσι σε αυτό το κρίσιμο σταυροδρόμι του ματς, ο Θησέας ήταν αυτός που βγήκε νικητής αφού στο 70′ ο Χυτήρης, έδωσε την τεράστια νίκη στην ομάδα του.

Ο τεχνικός των νικητών, κ.Γαντζάκης όπου αποβλήθηκε στο 27′ για διαμαρτυρία, δήλωσε:

”Μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο με τους ίδιους στόχους.

Οι παίχτες μου παίξανε με πολύ πάθος και θέληση για το τρίποντο.

Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ δείξαμε πόσο θέλαμε τη νίκη και καταφέραμε να τη πάρουμε.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, συνεχίζουμε κοιτώντας κάθε παιχνίδι ξεχωριστά”.