Γαντζάκης: ”Νίκη με βαθμολογική και ψυχολογική σημασία”

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε η ομάδα του Θησέα, παίρνοντας σημαντική νίκη εκτός έδρας επι του ΑΟ Κορυδαλλού με 2-3, σε ένα παιχνίδι που στο τέλος σπάσαν καρδιές.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη πήρε το προβάδισμα μόλις στο 11′ με δράστη τον Μπαρδή, με τους γηπεδούχους να γυρίζουν το παιχνίδι στις αρχές του δευτέρου μέρους και να παίρνουν ψυχολογία.

Ο Μάρθας με την έναρξη του 45λεπτου, έφερε το ματς στα ίσια, και πέντε λεπτά αργότερα ο Δερμετζόγλου, πέτυχε το 2-1.

Οι κυανόλευκοι όμως δεν το έβαλαν κάτω, και ο Χαλιλάι με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ισοφάρισε σε 2-2.

Ο άσος του Θησέα, χρίστηκε και ήρωας παράλληλα, αφού στο 92, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα χάρισε τους 3 πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Μετά την λήξη του παιχνιδιού, ο τεχνικός του Θησέα, Νίκος Γαντζάκης δήλωσε:

”Ήταν μια σημαντική νίκη για βαθμολογικούς αλλά και για ψυχολογικούς λόγους.

Παίζαμε με μια πολύ καλή ομάδα.

Ακολουθήσαμε τη τακτική μας σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού.

Έστω και στο τέλος καταφέραμε κ πήραμε το τρίποντο.

Οπως πήγαινε το παιχνίδι και τα τρία αποτελέσματα ήταν ανοιχτά, όπως κ εμείς έτσι και ο αντίπαλος έχασε σημαντικές ευκαιρίες.

Η νίκη είναι αφιερωμένη στον τερματοφύλακα μας Αρη Κιτσέλη”.