Γαντζάκης: ”Κάποιοι δεν περίμεναν ότι ο Θησέας θα είναι τόσο δυνατός φέτος, ενοχλεί αυτό”

Πάλεψε στα ίσια και λύγισε στην παραλία της Καλλιθέας ο Θησέας, όπου γνώρισε την ήττα με 3-2 απο τον Παντζιτζιφιακό, ”φωνάζοντας” παράλληλα για την διαιτησία του κ.Σερέπα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Β’ Πειραιά.

Η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη με αυτό το αποτέλεσμα ”έπεσε” στην 4η θέση του 1ου ομίλου, αν και προηγήθηκε μόλις στο 5′ με τον Κουτσονικόλα.

Οι Καρπάθιοι ισοφάρισαν στο 11′ με τον Φόνσο, φάση που ξεσήκωσε τους γηπεδούχους (φωνάζουν οτι ήταν 2 μέτρα εκτεθειμένος),αφού ο επόπτης είχε ήδη σηκώσει την σημαία του για οφσάιντ αλλά ο κ.Σερέπας παίρνει τη φάση πάνω του και κατακυρώνει το γκολ.

Στην συνέχεια, οι κυανόλευκοι δεν το έβαλαν κάτω και ξαναπέρασαν μπροστά στο σκορ στο 25′ με δράση τον Δεληαντωνίου.

Ο Θησέας μέχρι το 70′ κρατούσε το ματς γερά στα μέτρα του, αλλά ο Παντζιτζιφιακός ισοφάρισε για 2η φορά με τον Ελευθεριάδη (οι άνθρωποι του Θησέα, ζητήσανε επιθετικό φάουλ).

Σαν να μην έφτανε όλο αυτό για την ομάδα του Πειραιά, δέχτηκε και τρίτο γκολ, με τον Φόνσο 2 λεπτά αργότερα να δίνει την νίκη στον σύλλογο της Καρπάθου.

Ο τεχνικός του Θησέα, Νίκος Γαντζάκης, έριξε με τις δηλώσεις του ευθείες βολές προς την διαιτησία, λέγοντας:

”Εξαρχής ξέραμε πως είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια δύσκολη ομάδα.

Παρά τα προβλήματα τραυματισμών, στο πρώτο ημίχρονο αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες και καταφέραμε να προηγηθούμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο δε βγήκαμε ποτέ και μοιραία ήρθε και το αποτέλεσμα.

Παρόλα όσοι ήταν στο γήπεδο θα κατάλαβαν πολλά.

Ίσως κάποιοι δεν περίμεναν ότι ο Θησέας θα είναι τόσο δυνατός φέτος και αυτό ενοχλεί.

Αφήνουμε πίσω μας αυτό το παιχνίδι κοιτάμε τα δύο επόμενα μέχρι να έρθει και η διακοπή ώστε μετά να γυρίσουν κ οι τραυματίες που θα μας κάνουν περισσότερο δυνατούς”.