Γαντζάκης: ”Είχαμε τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια, δεν δώσαμε περιθώρια”

Tην δεύτερη του νίκη σε τρεις αγώνες, και δεύτερη συνεχόμενη έφτασε ο Θησέας, όπου συνέτριψε με το επιβλητικό 5-0 τον ΑΟ Πειραιά, στο γήπεδο της Χαραυγής για το Πρωτάθλημα της Β΄ Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι στο 17ο λεπτό προειδοποίησαν, με το Χατζηκωστή να βρίσκει το δοκάρι.

Τελικά, η πίεση της ομάδας του Νίκου Γαντζάκη απέφερε καρπούς με τον Χαλιλάι στο 20′ να ανοίγει το σκορ, ύστερα απο ασίστ του Ελιντον.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Καραγιάννης διπλασίασε τα τέρματα των κυανόλευκων, με τον Ελιντον να σερβίρει πάλι ιδανικά στον συμπάικτη του.

Ο 23χρονος άσος του Θησέα βρέθηκε σε τρομερή μέρα, μοιράζοντας την τρίτη του ισάριθμη ασίστ στο 35′ στον Χαλιλάι που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγειρε οριστικά την πλάστιγγα προς την ομάδα του.

Ο έτερος MVP Χαλιλάι, στο 60′ έκανε το 4-0, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με ενα εκπληκτικό χατ-τρικ.

Το τελικό 5-0, διαμόρφωσε ο Κόκκορης στο 77′.

Ο τεχνικός του Θησέα, Νίκος Γαντζάκης δήλωσε μετά το παιχνίδι:

”Μπήκαμε συγκεντρωμένοι και πολύ σοβαροί ώστε να μη δώσουμε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο.

Είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη την διάρκεια του.

Συγχαρητήρια στους παίχτες μου για την νίκη και τη προσπάθεια που έκαναν.