Γαντζάκης: ”Εμείς ήδη δουλεύουμε για την επόμενη σεζόν, ευχαριστούμε τον κόσμο”

Βαριά ήττα, υπέστη ο Θησέας στο Πρωτάθλημα Β’ Πειραιά, απο τον φορμαρισμένο και μέσα στα πλέι οφ ανόδου, Ηρακλή Νικαίας με 4-0.

Το παιχνίδι, ήταν παράσταση για ένα ρόλο, για τον γηραιό, αλλά η ομάδα του Θησέα φωνάζει για την διαιτησία του κ.Λεμπέση σε συγκεκριμένες φάσεις και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Για την ιστορία, οι Βλαχουτσάκος (56′,90′), και Γκούμας, Κατσιμοίρης στο 8′ και 84′ αντίστοιχα, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Ο προπονητής των κυανόλευκων, Ν.Γαντζάκης, δήλωσε μετά το τέλος του ματς:

”Ήταν ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Παρόλα αυτά προσπαθήσαμε να ήμασταν ανταγωνιστικοί απέναντι σ’ έναν δυνατό αντίπαλο.

Κυρίως ατομικά λάθη και διαιτητικά μας στέρησαν ώστε να διεκδικήσουμε το κάτι παραπάνω.

Πραγματικά λυπάμαι που κάποιοι παίζουν με το κόπο μας.

Ισως το παιχνίδι να είχε διαφορετική εξέλιξη αν στο πρώτο ημίχρονο μας δινόταν το καταφανέστατο πέναλτι, όταν μείναμε με δέκα (αποβολή Κουτσονικόλα πολύ τραβηγμένη) ο αντίπαλος βρήκε περισσότερους χώρους και μοιραία ήρθε κ αυτή η έκταση στο σκορ.

Εμείς ήδη δουλεύουμε για την επόμενη σεζόν.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο κόσμο που μας στήριξε.