Γαντζάκης: ”Bρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα”

Ασταμάτητος εμφανίστηκε για ακόμη μια αγωνιστική ο Θησέας, συνεχίζοντας την ανοδική του πορεία στο Πρωτάθλημα της Β’ Πειραιά.

Οι κυανόλευκοι έφτασαν στην τέταρτη συνεχόμενη τους νίκη, επικρατώντας εντός έδρας του ΑΟΚ Φαλήρου με 3-1, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεοαποκτηθή Αγκόλι, ο οποίος μοίρασε 3 ασίστ!!

Οι προθέσεις της ομάδας του Ν.Γαντζάκη, φάνηκαν απο την αρχή, αφού μόλις στο 2′ ο Χαλιλάι είχε δοκάρι.

Στην συνέχεια όμως και συγκεκριμένα στο 19ο λεπτό ο Κουτσονικόλας άνοιξε το σκορ απο πάσα του Αγκόλι.

Ο ΑΟΚ, το πάλεψε και ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα με τον Χαιρούλα.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι, και έτσι ο Ιωάννου στο 64′ και ο Χατζηκωστής στο 76′ (απο ισάριθμες ασίστ όπως αναφέραμε πιο πάνω του Αγκόλι), έδωσαν τους πολύτιμους 3 βαθμούς στην ομάδα του Θησέα.

Ο προπονητής του συλλόγου Νίκος Γαντζάκης, στάθηκε στην ψυχή που έδειξαν οι παίκτες του, αλλά και στις σημαντικές απουσίες που είχε πριν τον αγώνα με τους Φαληριώτες:

”Ήταν μια σημαντική νίκη παρόλα τα προβλήματα που είχαμε και παρουσιάστηκαν και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού με τους Χαλιλάι και Χαιρέτα.

Βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα ωστε να πάρουμε τη νίκη.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου και στο κόσμο μας που κάθε φορά μας δίνει ώθηση”.