Γαντζάκης: ”Aμφίρροπο παιχνίδι, και οι δυο μπορούσαν την νίκη”

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν εχθές στο γήπεδο ”Γ.Βάζος” της Δραπετσώνας Θησέας και Πανφαληρικός, με σκορ 1-1, δυο αγωνιστικές πριν το τέλος του 2ου ομίλου της Β’ Πειραιά.

Η ομάδα του Ν.Γαντζάκη, μαθηματικά δεν έχει εξασφαλίσει ακόμα την απευθείας παραμονή, αν και απέχει πέντε πόντους απο τα μπαράζ και την ομάδα του Παντζιτζιφιακού, ενώ αντιθέτως η ομάδα του Φαλήρου θα συμμετάσχει σε αυτά.

Ηταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα που το ήθελαν και οι δύο ομάδες.

Ο Θησέας ξεκίνησε καλά στα πρώτα λεπτά και έχασε τετ α τετ με Ελιντον.

Στην συνέχεια και συγκεκριμένα όμως προς το τέλος του ημιχρόνου οι Φαληριώτες ”πάγωσαν” το γήπεδο και άνοιξαν το σκορ με τον Ζερτίδη.’

Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι ”άγγιξαν” και το προβάδισμα, αλλά ο Μπλέραρντ είχε δοκάρι στο 49′.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 53′ με τον Καφανταρίδη, σκορ που έμελλε να ήταν και το τελικό.

Ο Πανφαληρικός είχε άλλα δυο δοκάρια με τους Μπλέραρντ και Αρτεμάκη στο 70′ και στο 74′, ΄και ο Ελιντον απο την άλλη πλευρά είχε άλλη μια ευκαιρία να σκοράρει.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε ο κόουτς του Θησέα, Ν.Γαντζάκης:

”Ήταν ένα παιχνίδι αμφίρροπο που οποιαδήποτε ομάδα μπορούσε να φύγει με τη νίκη.

Παρόλο που το τελευταίο καιρό αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα τραυματισμών ήμασταν αποφασισμένοι να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να μην μπούμε σε περιπέτειες.