Γ’ Εθνική – Μπαράζ: Tην άνοδο πήρε η Κηφισιά που επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου εκτός έδρας.

Tην άνοδο για την Super League 2 πήρε η Κηφισιά που επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου εκτός έδρας – Στην Γ’ Εθνική και τη νέα χρονιά η ομάδα της Νέας Σμύρνης

Με «δράστη» τον Τετέι στο 63ο λεπτό η Κηφισιά σόκαρε τον Πανιώνιο, επικρατώντας 1-0 εκτός έδρας της ομάδας της Νέας Σμύρνης και πήρε μαζί με τον Ηρόδοτο την άνοδο για την Super League 2.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι θα αγωνίζονται και τη νέα χρονιά στην Γ’ Εθνική.

Στο 14ο λεπτό ο Πανιώνιος απείλησε για πρώτη φορά όταν ο Πίσπας έκανε το σουτ αλλά ο Μιχελής απέκρουσε σε κόρνερ.

Η Κηφισιά έφτασε κοντά στο γκολ με τη σειρά της με τον Ζέλο στο 24ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ να βλέπει την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι μετά από διώξιμο του Στουρνάρα.

Στο 37ο λεπτό ο Γροντής εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ που κέρδισε ο Πανιώνιος αλλά ο τερματοφύλακας της Κηφισιάς μπλόκαρε την μπάλα.

H ομάδα της Νέας Σμύρνης έφτασε κοντά στο γκολ αλλά ο Πίσπας που βρέθηκε σε άκρως πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Μιχελή που απέκρουσε εξ επαφής.

Ότι δεν κατάφερε ο Πανιώνιος, το έκανε η Κηφισιά στο 63ο λεπτό με δράστη τον Τετέι, ο οποίος νίκησε την άμυνα της ομάδας της Νέας Σμύρνης και άνοιξε το σκορ (0-1).

Ο Πανιώνιος απείλησε ξανά μετά από κόρνερ αλλά ο Αργυρίου μετά από σουτ έστειλε την μπάλα άουτ. Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και η Κηφισιά πήρε την άνοδο για την Super League 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Νίνο, Πίσπας, Λιούμης, Γροντής, Μούντριας.

KΗΦΙΣΙΑ: Μιχελής, Παπαγγελής, Παυλάκης, Ζέλο, Ποζατζίδης, Παπασάββας, Τεττέι, Κρητικός, Καλλέργης, Μκριτσιάν, Γκότοβος.