Φωστήρας-Κερατσίνι 5-0: Χωρίς σταματημό!

Ο Φωστήρας διέσυρε το Κερατσίνι με 5-0 στο πιο παραγωγικό παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’Εθνικής.

Η ομάδα του Ταύρου δεν συνάντησε κάποια ιδιαίτερη δυσκολία όπως αποτυπώνει και το τελικό αποτέλεσμα.

Αξιοπρόσεκτο είναι πως ο Φωστήρας κέρδιζε με 3-0 στο 16ο λεπτό, έχοντας καθαρίσει από πολύ νωρίς τη μπουγάδα, με τον δείκτη του σκορ να έχει φτάσει ήδη στο 5-0 από το πρώτο ημίχρονο!

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με πέναλτι ο Μαρίνου στο 3‘, με τον Πετριτάι να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 11′.

Στο 16ο λεπτό ο Κουλούρης έκανε το 3-0, ενώ τον χορό των γκολ έκλεισε ο Πίσσας με 2 δικά του τέρματα στο 36′ και στο 42‘ αντίστοιχα.

Φωστήρας (Πάρης Ανδράλας): Χατζηεμμανούηλ, Αλεξίου, Καλιμούκος, Αργκιλέσι (46′ Ασημάκης), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Πετριτάι (62′ Μπραχιμάι) Πίσσας (46′ Μπιταξής), Κουλούρης, Μαρίνου (55′ Κόλλιας), Χρήστου.

ΑΠΟ Κερατσίνι (Κώστας Κόκκινος ): Κούμπουλα, Μηλιώτης, Γκουριώτης, Ροκάι, Μέρο (46′ Αγγελάκης), Χατζησοφρωνίου, Στρίγγας (65′ Καρέλης), Χαρίτος, Μπεσού, Ισμαήλ (49′ Καρυτινός) Ντιρμίσι (28′ Ζάχι).