Φιλικό ο ΠΑΣ Γιάννενα μαζί με τον Πανσερραϊκό και ήρθαν ισόπαλοι 1-1

Ίσόπαλοι αναδείχθηκαν στους “Ζωσιμάδες” με 1-1 η ομάδα των Ιωαννίων ενατιόν της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία στο πλαίσιο της φιλικής τους προετοιμασίας.

Σκόρερ της αναμέτρησης ο Κόντε και ο Άλεξιτς.

ΠΑΣ Γιάννινα και Πανσερραϊκός τέθηκαν αντιμέτωποι σήμερα (04/08) στους “Ζωσιμάδες” χωρίς να υπάρξει κάποιος νικητής, με το τελικό σκορνα είναι 1-1.

Η ομάδα του Θανάση Στάϊκου ήταν πιο έτοιμη σε σχέση με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, καθώς είχε δώσει τρία φιλικά παιχνίδια στην Πολωνία, έναντι ένα της Σερραϊκής ομάδας, με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας.

Ο Πανσερραϊκός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό απείλησε με τον Οικονόμου αλλά ο Μπορταγκαράι είπε ένα μεγαλοπρέπεστατο “όχι”.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση είχαν κάποιες καλές στιγμές αλλά τα “λιόνταρια” ήταν εκείνοι που βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον νέο τους μεταγραφικό απόκτημα, τον Άλεξιτς να ανοίγει το σκορ στο 41ο λεπτό.

Στο δεύτερο μισό ο ΠΑΣ, ανέβασε “στροφές”, μπήκε πιο δυνατά και ισοφάρισε στο 61′ με κεφαλιά του Κόντε ύστερα από σέντρα του Παμλίδη, ο οποίος «άγγιξε» το γκολ στο 70′ αλλά ο Τσιλιγγίρης απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του.

Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι, με τον αγώνα να λήγει δίχως νικητή στο πλαίσιο της φιλικής προετοιμασιάς των δυο ομάδων, ώστε να είναι έτοιμοι για την έναρξη της Super League.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κλέιμαν (61′ Αθανασίου), Σόρια (71′ Πανάγου), Παντελάκης, Μπορταγκαραϊ (61′ Μπακαδήμας), Κιάκος (71′ Νούμης), Καραχάλιος, Τζίνο (71′ Λιάσος), Ριένστρα (61′ Λώλης), Παμλίδης (71′ Κύρκος), Ροσέρο (61′ Τζίμας), Κόντε (61′ Μπάλαν)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Πηλέας, Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Οικονόμου, Μούργος, Σοφιανός, Άλεξιτς, Ντάνκερλαι.