Φεστιβάλ γκολ ανάμεσα σε Αργοναύτη και Πανιώνιο Κερατσινίου(ΦΩΤΟ -ΒΙΝΤΕΟ)

Στο πιο συναρπαστικό ματς της φετινής πρωταθλητικής σεζόν, η ομάδα του Αργοναύτη κατάφερε να επιτύχει μια σπουδαία πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, υποδεικνύοντας τις δυνατότητές της.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο των Σιταποθηκών, όπου αντιμετώπισαν τον Πανιώνιο Κερατσινίου. Ο αγώνας ήταν ανατρεπτικός και είχε όλα τα στοιχεία ενός ποδοσφαιρικού θρίλερ.

Οι νικητές πέτυχαν τέσσερα γκολ, με δύο από αυτά να προέρχονται από τον ποδοσφαιριστή Ράμα, τον οποίο είδαμε να σκοράρει στα λεπτά 69′ με πέναλτι και 80′. Επιπλέον, Βοσινάκης και Ζόνγκα πρόσθεσαν από ένα γκολ στο σκορ στα λεπτά 20′ και 27′ αντίστοιχα.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν παραδόθηκαν εύκολα. Από το 1-3, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3, με τους ποδοσφαιριστές Στούλη, Μπινιάρη και Κακαράντζα να σκοράρουν στα λεπτά 46′, 72′ (με πέναλτι) και 76′ αντίστοιχα. Αυτή η ανατροπή κράτησε την αγωνία ψηλά και πρόσθεσε ένταση στον αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι υπήρξαν διαμαρτυρίες από την πλευρά του Πανιώνιου σχετικά με τη φάση του πέναλτι στο 69′. Ωστόσο, ο διαιτητής Παρισσόπουλος διατήρησε την απόφασή του και επέτρεψε τη συνέχιση του αγώνα.

Συνοψίζοντας, ο αγώνας ανάμεσα στον Αργοναύτη και τον Πανιώνιο Κερατσινίου ήταν μια συναρπαστική μάχη που κατέληξε σε μια σπουδαία πρώτη νίκη για την ομάδα του Πειραιά. Οι δυο ομάδες παρέδωσαν έναν αγώνα γεμάτο δράση και συναισθηματική φόρτιση, αφήνοντας το κοινό να περιμένει με ανυπομονησία τις επόμενες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Παρισσόπουλος Χ., Κατσάνας Λ., Μπίνιας Ε.

Παρατηρητής: Γεωργίου

Πανιώνιος Κερατσινίου: Κορδάς, Μάνδυλας, Αυγέρης, Στούλης, Τσιριγώτης(46′ Ευθυμιάδης), Πατρίκαλος, Μπινιάρης(86′ Οικονόμου), Ζούγρας, Παρασκευόπουλος(22′ Κιούσης), Πανταζόγλου(87′ Ράππας), Κακαράντζας.

Αργοναύτης Πειραιά: Αθανασίου, Μοχάμεντ, Χωριάτης, Κοντόπουλος, Ματάι, Μιφτάρι(90′ Κατσούλης), Βοσινάκης(77′ Γλύκας), Νταβέλης(77′ Ξυπολητάς), Τσέλα, Ράμα(90′ Μέρντα), Ζόνγκα.