Φανταστικό ποδόσφαιρο ο Πανφαληρικός….. αλλά κέρδισε ο Παννεαπολικός (φωτό βίντεο)

Ο κέρδισε ο Παννεαπολικός την ομάδα του Πανφαληρικού ΄΄diamonds΄΄ με σκορ 0-3 για την 14η αγωνιστική Β κατηγορία του δευτέρου ομίλου στο γήπεδο Μοσχάτου την Κυριακή 11/2 του 2024 και ώρα 11:00 π.μ

Diamonds ΄΄Πανφαληρικός ΄΄σίγουρα θα βάλουν πολύ δύσκολα σε όλες τις ομάδες που είναι στην κορυφή της βαθμολογίας αφού γίνεται μάχη μέσα σε 5 ομάδες Σαλαμινομάχοι Λέοντες Καμινίων Άγιος Δημήτριος Παννεαπολικός Θησέας

Ξεκίνησε δυνατά ο Παννεαπολικός και έξυπνα μέσα στην έδρα το ΄΄diamonds΄΄ αφού μόλις το τρίτο λεπτό κατάφεραν και άνοιξα το σκορ κάνοντας 0-1 για τους φιλοξενούμενους οι γηπεδούχοι προσπάθησα να αντιδράσουν και να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια αφού είχαν ευκαιρίες για αυτό, όμως αυτή τη φορά  στο 11ο λεπτό ο Ρενιέρης βρήκε την ευκαιρία και διπλασίασε τα τέρματα 0-2 .

Η ομάδα του Γιάννη Σωτήρχου πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσαν ασφυκτικά των αντίπαλο χάνοντας πολλές ευκαιρίες και κλασικές ,αλλά και πάλι μίλησε η εμπειρία για τους φιλοξενούμενους και ο  Ζώης στο 34ο λεπτό έκανε το τελικό αποτέλεσμα 0-3 ….έτσι έκλεισε και το ημίχρονο .

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου μπήκαν δυνατά γηπεδούχοι με ηλικίες 2009 και 2008 να έχουν φοβερά τρεξίματα τεχνική και αντοχές.

Βομβάρδιζαν την εστία του Παννεαπολικού αλλά ο τερματοφύλακας Τσίλης είχε κατεβάσει ρολά και δεν άφησε τους αντίπαλους να σκοράρουν,  πάντως η ομάδα του Πανφαληρικού δικαιούταν κάποιο γκολ και είχε και δύο δοκάρια .

Να πούμε εδώ ότι οι μικροί του Πανφαληρικού παίζανε ποδόσφαιρο και η μεγάλη του Παννεαπολικού είχαν εμπειρία δίκιο το αποτέλεσμα, και παιχνίδι καθαρό και από τις δύο ομάδες χωρίς σκοπιμότητες.

Το διαιτητικό τρίο ήταν εκπληκτικό πολύ σωστή και μπράβο τους.

Διαιτητές ΦΥΡΟΓΕΝΗΣ Ε., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

Γκολ: 3ο λεπτό 11ο λεπτό 34ο λεπτό

Δοκάρια:  2

Πανφαληρικός Γιάννης Σωτήρχος : Τσομάρης, Τσίκας(80′ Αραπαντώνης), Δρακογιάννης, Τζοάννης, Κονδυλάκης, Κάγιο(86′ Σερβετάς), Διαμαντάκος, Ζυμάρης, Μενδρινός, Ξέστερνος, Πουλιανάκης.

Παννεαπολικός: Τσίλης, Φραγκομανώλης, Τζαραντάντ, Ανδρικάκης, Τσιριγώτης(88′ Μαραγκός), Βουμβάκης, Πολυχρονάκης(88′ Σταύρου), Ζώης(77′ Λιάρος), Κωνσταντινίδης(50′ λ.τρ. Νομικός), Ρενιέρης(88′ Μπενάκης), Μούλλα.