Eξάσφαίρος ο Kαραβάς απέναντι στο Μοσχάτο (video photo)

Ο ωραίος ποδοσφαιρικός αγώνας πραγματοποιήθηκε  το Σάββατο (11/11) στο γήπεδο του Μοσχάτου κόντρα στις ομάδες Μοσχάτο – Α.Ο. Καραβάς  για την Α Κατηγορία του δευτέρου ομίλου της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Πειραιά

Ο Καραβάς πήρε τη νίκη με σκορ 6-0 απέναντι σε μία πολύ νεανική ομάδα του Μοσχάτου

ΑΓΩΝΑΣ

Μόλις το 9ο λεπτό η ομάδα του Καραβά άνοιξε το σκορ με τον Ηλιάδη απέναντι από την εστία του Μοσχάτου κάνοντας το σκορ 0-1

Λίγα λεπτά αργότερα στο 11ο λεπτό του αγώνα με ένα μονοκόμματο βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Ηλιάδης σκορ ρε και πάλι μετα  από κόρνερ που εκτέλεσαν οι φιλοξενούμενοι διπλασία σαν τα τερματά τους σε 0-2

Ηatrick έκανα Ηλιάδης στο 52 λεπτό από την πολύ ωραία ενέργεια του  Ρούμπι κάνοντας στο σκορ 0-3

Ακολούθησαν συνεχόμενες επιθέσεις από τον Καραβά αλλά και από τους γήπεδούχους χωρίς να καταφέρουν να σκοράρουν η πράσινη.

Το τέταρτο γκολ το πέτυχε ο ο Δανασής στο 68′ να γράφει το κοντέρ 0-4 ακολούθησε ο Παυλίδης κάνοντας στο σκορ 0-5 στο 70 λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε με μπέναλτι  ο Ζώτο στο 80′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι .με τελικό σκορ 0-6

Διαιτητής ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ Ι., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ.

ΓΚΟΛ  9ο – 11ο – 52ο – 68′ – 70ο – 80′

ΑΕ Μοσχάτου: Κάλα, Καφέζας, Μυλόπουλος, Οικονόμου, Xristakiev, Βασιλείου, Γεωργακόπουλος(61’ Τάνταρος), Τσονόπουλος, Κατσίκης(68’ Σιώτος), Δρόσος , Αγγελέτος(76’ Μπαμπλέκος).

ΑΟ Καραβάς: Μπαντίκος, Γκούμας, Κωστόπουλος, Πηγουνάκης, Τυλιγάδας, Ζαμπέτης (61’ Bilibashi), Ρούμπι (72’ Μουλάς), Παπανικολάου (61’ Παυλίδης), Δανασής (71’ Αναγνώστου), Ηλιάδης (61’ Αγγελόπουλος), Ζώτο.