Επιστροφή στις νίκες με «περίπατο» για το Αιγάλεω.

Με αυτή τη νίκη το Αιγάλεω έφτασε τους 14 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση, ενώ από την πλευρά της η Σαντορίνη μετά από 11 αγώνες παρέμεινε στους 13 βαθμούς γνωρίζοντας την δεύτερη σερί ήττα της μετά από αυτή κόντρα στην Καλαμάτα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, καθώς στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε πέναλτι, ο Δερμιτζάκης απέκρουσε προσωρινά και στο ριμπάουντ ο ίδιος παίκτης την έστειλε στα δίχτυα.

Δυο λεπτά αργότερα ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε φάουλ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Λάσκαρης έκανε το 2-0. Το Αιγάλεω συνέχισε να είναι εξαιρετικό και έκανε και το 3-0 πριν το φινάλε του ματς όταν ο Χαντί με σουτ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης (46′ Π. Βλάχος), Αναστασίου, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος (61′ Μπουρλάκης), Σπ. Βλάχος, Λάσκαρης, Σταματάκης (61′ Μαχαίρας), Μπαρμπαρούσης, Χαντί (69′ Πινιώτης), Τσιλιγκίρης (62′ Οκάν).

Σαντορίνη 2020 (Παντέλης): Δερμιτζάκης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Ερρίκος, Σιμιτσής, Γιουκούδης (73′ Περογαμβράκης), Μπουντόπουλος (66′ Κανούλας), Πολύζος (57′ Μηνάς), Ντινιωτάκης (46′ Μαλάι), Ιβανίδης, Κουρέλλας.