Επίδειξη δύναμης έκανε ο Άρης 4-1 τον ΠΑΣ

Εντυπωσιακός ήταν ο Άρης που νίκησε με το εμφατικό 4-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Κλεάνθης Βικελίδης σε φιλικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο, ενώ ο ΠΑΣ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Κάργα.

Στο 38ο λεπτό ο Άρης άνοιξε το σκορ με το δυνατό σουτ του Καμαρά έξω από τη περιοχή (1-0), ενώ στο 44’ ο Φαμπιάνο με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Σάλιακας πλάσαρε τον Ντένις για το 2-1.

Ο Άρης μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος και στο 54’ πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Ματέο Γκαρσία (3-1), ενώ επτά λεπτά αργότερα (61’) ο Ιτούρμπε βρήκε δίχτυα για το τελικό 4-1. Ο ΠΑΣ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η κεφαλιά του Κάργα σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 68’ ο Κάργας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Ιτούρμπε.

Κίτρινες: Σούντγκρεν, Μπεναλουάν – Περέα, Λοντίγκιν

Κόκκινες: Κάργας

ΆΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Ντένις (80’ Σιαμπάνης), Σούντγκρεν (84’ Μαρμαρίδης), Λούμορ (75’ Σάκιτς), Μπεναλουάν (75’ Ματίγια), Φαμπιάνο (57’ Ασλανίδης), Εντιαγέ (70’ Τζέγκο), Σάσα, Μαντσίνι (84’ Χατζηπιρπιρίδης), Μπερτόγλιο (53’ Ιτούρμπε), Ματέο (80’ Ντουάρτε), Καμαρά (70’ Χαΐροβιτς).

ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας (88’ Οικονομόπουλος), Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Γκαρντάβσκι (88’ Λώλας), Καραχάλιος (79’ Σιόντης), Ντομίνγκεζ, Μέντεζ, Κόντε (71’ Παντελάκης), Περέα (79’ Μιλιντσεάνου).