Εντυπωσιακοί οι Φίλαθλοι, 0-3 τον Ηρακλή Νίκαιας

Σημαντική νίκη πήραν οι Φίλαθλοι, επικρατώντας στο Παντελής Νικολαΐδης του Ηρακλή Νίκαιας με 3-0 για την 3η φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Το συγκρότημα του Θοδωρή Ντέμπου προηγήθηκε στο σκορ από το 20ο λεπτό με τον Κωνσταντινίδη, ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Βάρσος έκανε το 0-2, θέτοντας ισχυρές βάσεις για πρόκριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση, δεχόμενοι εν τέλει και ένα τρίτο γκολ στο 90ο λεπτό από τον Νταντή.

Ηρακλής Νίκαιας (Διονύσης Κατραμάδος): Φωτιάδης, Καράμπελας, Κλώντζας (39’ Βατίδης), Λοκόσης, Λιαγκόζης, Δρούζας (52’ Μπόγρης), Ντομπρίν, Χριστοδούλου, Πέτσι, Σεβάι, Βαλάκος.

Φίλαθλοι (Θοδωρής Ντέμπος): Γκερλές, Μπένδελας, Μπακοθάνασης Σ., Μαρινάκος, Σιδερόπουλος Χ., Μαθιουδάκης, Βάρσος (59’ Νταντής), Βαλσαμίδης, Θεοδωρόπουλος, Μπακοθανάσης Χ., Κωνσταντινίδης.