Ένα ημίχρονο για την κάθε ομάδα, μοιράστηκαν τους βαθμούς Νίκαια και Πόντιοι 2-2

Σε ένα αναμενόμενα δυνατό παιχνίδι, ΑΕ Νίκαιας και ΑΣ Ποντίων συναντήθηκαν στο γήπεδο, με το ματς να ολοκληρώνεται ισόπαλο 2-2. Παρά το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι εξέφρασαν παράπονα για τη διαιτησία του Παρισσόπουλου.

Οι Νικαιώτες προηγήθηκαν στο 3′ με τον Παγώνη και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 37′ με τον Κουράκο, κάνοντας το σκορ 2-0 υπέρ τους. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το δεύτερο μισό με τον Μελεμενή στο 65′ και τελικά ο ίδιος ποδοσφαιριστής ισοφάρισε στο 93′, καταλήγοντας σε ισοπαλία 2-2.

Σε μια στιγμή ανησυχίας, στο 30′, τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας των Ποντίων, Μπαλτάς, ο οποίος έλαβε ιατρική βοήθεια από τον γιατρό της αναμέτρησης. Παρά τη ζαλάδα που αντιμετώπιζε, συνέχισε μέχρι το ημίχρονο, όπου και αντικαταστάθηκε για ιατρικούς λόγους.

AE Νίκαιας: Τερεκανίδης, Παπαδάτος, Πασαμιχάλης Γ., Κουρούνης, Παγώνης, Κουράκος, Σφυρής, Κατσιγιάννης, Πασαμιχάλης Σ., Μπόγρης(85′ Λαγούδης), Πέκωφ(67′ Ελευθεριάδης).

ΑΣ Ποντίων: Μπαλτάς(46′ λ.τρ. Τσιπιανίτης A.), Τόλι, Τόγιας, Νίνος, Νισίριος, Παπαδόπουλος, Dobrin, Σοφούλης, Λιάσκος(75′ Picciano), Χατζηκυριάκος, Μελεμενής.