Ελλάς Ποντίων-Καραβάς 0-2: Δεύτερος με νύχια και με δόντια!

Επιστροφή στις νίκες για τον Καραβά, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Ελλάς Ποντίων με 0-2, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’Πειραιά.

Η ομάδα του Λευτέρη Βασιλειάδη παραμένει για ακόμη μία αγωνιστική στη δεύτερη θέση, έχοντας απόσταση 4 βαθμών από τον τρίτο Αμπελακιακό και 2 από τον πρώτο Αία Σαλαμίνας, ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη 10η θέση με 22 βαθμούς, όσους έχει και η ΑΣ Δραπετσώνας.

Το παιχνίδι

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσε ο Καραβάς, τα οποία ήταν αρκετά, ώστε να εξασφαλίσει τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Χονδρουδάκης στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι αναγκάστηκαν να αλλάξουν τον τερματοφύλακά τους, καθώς ο Μπότος αποχώρησε τραυματίας στο 32ο λεπτό, με τον Μώτο να παίρνει τη θέση του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ελλάς Ποντίων δεν κατάφερε να βρει κάποια απάντηση, δεχόμενη εν τέλει και δεύτερο τέρμα.

Σκόρερ ο Μιρντίτα στο 67′, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Ο ποδοσφαιριστής του Καραβά απεδείχθη εξαιρετικά άτυχος, αφού αποχώρησε τραυματίας στο 74ο λεπτό, με τον Χρήστου να τον αντικαθιστά.

Ελλάς Ποντίων (Μιχάλης Γρίμπιλας): Μακρής, Παπαδόπουλος (74’ Συμεωνίδης), Κουκουλάς, Σιδερόπουλος, Μπέλιας (46’ Τσεσμελόγλου), Λουκάς (87’ Φιλόπουλος), Μαρτίνος, Κουτσουναμέντος, Τζουγκράκης, Χοντάι(60’ Σαββίδης), Ηλιάδης.

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Μπότος (32’ Μώτος), Πουρσανίδης (46’ Μιρντίτα, 74’ Χρήστου), Ξενιτόπουλος, Καρακώστας, Αναγνωστόπουλος, Ζαχαράτος, Χονδρουδάκης, Χατζάκης (65’ Νικολακόπουλος), Σαπαλίδης, Κοττάκης, Σελμανάι.