Ελλάς Ποντίων-Ηρακλής Νίκαιας 3-0: Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις!

Συνεχίζει να βρίσκεται στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας η Ελλάς Ποντίων, μετά και τη νίκη της απέναντι στον Ηρακλή Νίκαιας με 3-0.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν τα θεμέλια της νίκης στο 16ο λεπτό με προβολή του Τσαγκάρη μετά από ενέργεια του Ηλιάδη.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να βάλουν κι άλλα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το δοκάρι στάθηκε αποτρεπτικός παράγοντας στα σουτ του Ηλιάδη στο 27′ και στο 30′.

Ο ποδοσφαιριστής των Ποντίων πήρε τελικά το αίμα του πίσω στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό, όπου με πλασέ έκανε το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε πάλι από τον Τσαγκάρη μετά το σουτ του Ηλιάδη και την ασταθή απόκρουση του Κατσικώστα.

Ελλάς Ποντίων (Χρήστος Τάσσης): Γιαννόπουλος, Σιφνάκης, Κοντοχρήστος, Μηλιώνης, Γαλάνης, Μπατής(78′ Καφαλίδης), Τσαγκάρης, Πουρσανίδης, Λούκας (Τζουγκράκης 55′), Σιμονιάν (λ.τ Ηλιάδης Σ.15′), Ηλιάδης Κ (78′ Σαββίδης Κ.).

Ηρακλής Νίκαιας (Διονύσης Κατραμάδος): Κατσικώστας, Κλώντζας (55’ Βατίδης), Τριανταφύλλου (75’ Κυριακουλάκος), Λοκόσης, Σαπρίκης, Χριστοδούλου, Τσιαμήτας, Λιαγκόζης (68’ Δρούζας), Φωτιάδης, Πέτσι, Μπόγρης.

Photo Credits: Α.Ο. Ελλάς Ποντίων