Αιγάλεω-Διαγόρας 0-2: Παλικαρίσιο διπλό!

Ο Διαγόρας πήρε μεγάλη νίκη μέσα στο Αιγάλεω με 0-2, δίνοντας συνέχεια στις καλές εμφανίσεις του, ενώ το Αιγάλεω υποχρεώθηκε στη τέταρτη σερί ήττα του στο πρώτο παιχνίδι του Θωμά Γράφα στον πάγκο του Αιγάλεω.

Η ομάδα της Ρόδου άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με σκόρερ τον Γλυνό, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Σικαλιά.

Μάλιστα, ο Διαγόρας κατάφερε να κάνει και το 0-2 πριν το ημίχρονο, με σκόρερ τον Μπαρμπαρούση στις καθυστερήσεις του πρώτου 45αλέπτου, με τους Ροδίτες να βάζουν γερές βάσεις για ένα σπουδαίο ”διπλό”.

Στο δεύτερο ημίχορνο, το Αιγάλεω δεν κατάφερε να αντιδράσει, ενώ κινδύνεψε να δεχθεί και τρίτο γκολ, αλλά ο Σικαλιάς μπλόκαρε το πέναλτι του Κέρι στο 65′.

Επιπλέον, στο 73ο λεπτό αποβλήθηκε από το γήπεδο ο Κασνέτσι ο οποίος βρισκόταν στον πάγκο του Διαγόρα.

Κίτρινες: 26′ Τσιλιγκίρης – 33′ Μανωλάκης

Κόκκινη: 73′ Κασνέτσι (πάγκος)

Αιγάλεω (Θωμάς Γράφας): Σικαλιάς, Σπυρόπουλος, Ψάνης, Γκότοβος, Συριόπουλος, Λάμπρου, Τσαφταρίδης(35′ Χατζηιωαννίδης), Μπαξεβάνος(69′ Κατσικογιάννης), Ντιάτα (54′ Συρεγγέλα), Ροτζέριο, Τσιλιγκίρης.

Διαγόρας (Πέτρος Ρουτζιέρης): Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Προβατίδης, Καρπαθάκης, Κέρι (68′ Πινιώτης), Γλυνός (74′ Αθανασίου), Μπέλερης, Μπουρλάκης (60′ Γούλας), Μπαρμπαρούσης, Μανωλάκης.