Έδειξε το αληθινό του πρόσωπο στο 2ο ημίχρονο, Καραβάς-Σαρωνικός 4-0

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι όπου ανέβασε στροφές στην επανάληψη, ο ΑΟ Καραβάς επικράτησε με 4-0 της ΑΕ Σαρωνικού Αίγινας στο γήπεδο «Π. Νικολαΐδης», ολοκληρώνοντας τη χρονιά βρισκόμενος στην κορυφή του 2ου Ομίλου της Α’ Κατηγορίας.

Μετά από ένα πρώτο μέρος που ήταν χαρακτηριστικά βαρετό, η ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ποδοσφαιριστές του Καραβά απέδειξαν την ανωτερότητά τους με τέσσερα εντυπωσιακά γκολ.

Ο Παπανικολάου άνοιξε το σκορ στο 53′, ενώ ο Αγγελόπουλος διπλασίασε τα τέρματα στο 67′. Ένα αυτογκόλ του Αγγελάκη στο 70′ αύξησε το προβάδισμα της ομάδας. Τον τελικό λόγο είχε ο Ηλιάδης στο 85′, κλείνοντας το ματς με μια ακόμα επιτυχία.

Η διαιτησία του αγώνα βρέθηκε υπό την ευθύνη του διαιτητή Ζησιμόπουλου. Με αυτήν τη νίκη, ο ΑΟ Καραβάς επιβεβαιώνει τη θέση του στην κορυφή του ομίλου, παρουσιάζοντας την ομάδα ως φαβορί για επιτυχίες στα επόμενα παιχνίδια.

ΑΟ Καραβάς: Μπαντίκος, Ζαμπέτης (75’ Παπαγγέλης), Σιδηρόπουλος, Τηλιγάδας, Αγγελόπουλος (75’ Μπιλίμπασι), Αναγνώστου (75’ Γκούμας), Παπανικολάου (75’ Μουσάι), Δανασής (80’ Μουλάς), Ηλιάδης, Ζώτο.

Σαρωνικός: Μπακομήτρος, Γκέγκας (85’ Κατσάς), Φεϊζούλα, Αγγελάκης, Γκαρής, Σφικτός, Κωνσταντινίδης (69’ Πασχάλης;), Τσελάι (54’ Παπαδόπουλος), Μιστάκου, Τόσκου, Χρυσοχόος.