Δύο γκολ σε 5 λεπτά και επικράτηση της Χαραυγής με 2-1 απέναντι στον Άρη

Μετά από μια απρόσμενη απώλεια στην προηγούμενη αγωνιστική, η Χαραυγή επέστρεψε στις νίκες με μια εντυπωσιακή εμφάνιση εναντίον του Άρη Αμφιάλης, καταφέρνοντας να κερδίσει 2-1 σε ένα παιχνίδι που είχε 3 γκολ στα 12 πρώτα λεπτά.

Η ομάδα του Αχιλλέα Ανδριανάκη μπήκε με εντυπωσιακό τρόπο στον αγώνα, με τον Ηλιόπουλο να πραγματοποιεί ένα εκπληκτικό ξεκίνημα. Ο Ηλιόπουλος βρήκε δίχτυα στο 4ο και στο 9ο λεπτό, ανεβάζοντας το σκορ σε 2-0 υπέρ της Χαραυγής.

Παρόλη την πίεση που δέχθηκε, ο Άρης Αμφιάλης κατάφερε να μειώσει σε 2-1 μόλις δύο λεπτά αργότερα, με το αποτέλεσμα αυτό να παραμένει αμετάβλητο μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο διαιτητής του αγώνα, κ. Ζησιμόπουλος Δ., διαχείρισε το παιχνίδι με σταθερότητα και ακρίβεια.

Με αυτή τη νίκη, η Χαραυγή επιστρέφει στον δρόμο της επιτυχίας και δείχνει ότι είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις που έρχονται στο πρωτάθλημα.

ΑΕ Χαραυγή: Συρίγος, Γαβαλάς, Κασδοβασίλης, Αβράμης , Γεροπαναγιώτης, Σαλάτας , Γιαλίδης,  Σερμάδι, Γκανίδης(90’ Βέλια), Ηλιόπουλος, Σιφνάκης.

Άρης Αμφιάλης: Πολυχρονόπουλος, Σιφνάκης(46’ Μπαλόπητος), Γεωργιάδης Ο., Βαζαίος Αν., Βαζαίος Φ., Σάνκα, Ζευγολατάκος (46’ Κλίνης), Γεωργιάδης Μ(46’ Ζιώγας), Σκαραμάγκος, Καζαντζίδης(69’ Αραπαντώνης), Κόκκας.