Διπλό και ”φωτιά” στην κορυφή βάζει η ΑΕ Μοσχάτου

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στις νίκες η ΑΕ Μοσχάτου, παίρνοντας μεγάλο διπλό στην Σαντορίνη, επικρατώντας της Θύελλας Καμαρίου με 2-1, για τον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι πράσινοι ”έβαλαν” φωτιά με αυτή την νίκη, μειώνοντας στο -2 απο την κορυφή στην οποία βρίσκονται 3 ομάδες (Καλλιθέα, Θύελλα και Αγιος Ιερόθεος) μετά απο 11 αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για το θετικό αποτέλεσμα, και έτσι προηγήθηκαν μόλις στο 9′ με σκόρερ τον Ευθυμιάδη.

Ο Σιμιτσής είχε δοκάρι στις αρχές του δεύτερου 45λεπτου για τους νησιώτες, αλλά η ΑΕΜ στο 70ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της με όμορφη ατομική προσπάθεια του Πασαλίδη, δίνοντας τέλος στο ματς.

Θύελλα Καμαρίου (Χαντές): Ανδριόλας, Ερρίκος, Γεωργιάδης(13’ λ.τρ. Μπουσάι), Παπαζαχαρίας, Σπανός, Μαλάι, Φύτρος(53’ Ζέλο), Σιμιτσής(72’ Μαυρομμάτης), Αργυρίου, Καραλής, Ηλιόπουλος.

ΑΕ Μοσχάτου (Σπάθας): Γιώρας, Σταύρου, Μανιδάκης, Φιαμέγκος, Μπέρτσος, Βινίσιους, Ψυχογιός(51’ λ.τρ. Κορνελάτος), Κατίδης, Ευθυμιάδης(84’ Κοτσοβός), Πασαλίδης(88’ Ντουμπερέτ), Νιζάμης(75’ Ζελέκου).