Δημήτρης Βουτσινάς :Eίναι νωρίς για να πετύχουμε την καλή παρουσία που θέλουμε.

Το πρώτο φιλικό για την ομάδα της ΑΕ Χαραυγή πραγματοποιήθηκε χθες  27/08 και ώρα 20:30 όπου βρήκε τους κόκκινος νικητές με σκορ 5-0 με την ομάδα του Νέου Ικονίου.

Ο προπονητής Βουτσινάς έβγαλε αυτό που ήθελε και είχε δουλέψει όλη την εβδομάδα με πολλές ενέργειες και με πολλούς αυτοματισμούς ήταν το χαρακτηριστικό του αγώνα έτσι εύκολα έφτασε στο 5-0 το πρώτο γκολ ήρθε στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο από τον Φασιλης το δεύτερο γκολ ήρθε στο 21 από πλασέ του Ηλιόπουλου το 3ο γκολ με κεφαλιά στο 30 λεπτο Παλαντεσκου  ακολούθησε και τέταρτο γκολ από τον Φασιλη έτσι έκλεισε και το ημίχρονο

Ακολούθησε το 2ο ημίχρονο με πολλές αλλαγές και άλλοι εντεκάδα οπου ο Μερντα  έκανε το 5-0 έτσι είχαμε τον τελικό αποτέλεσμα.

Ευχαριστημένος ο Δημήτρης Βουτσινάς αφού η ομάδα του διανύει την τρίτη εβδομάδα προπονήσεις και τα πόδια ακόμα είναι βαριά .

Πάντως ο Δημήτρης Βουτσινάς τόνισε θέλουμε δουλειά για να πετύχουμε την καλή παρουσία που θέλουμε.

Συγκινητικές στιγμές όπου σφίξαμε καρδιές για το χαμό του Νίκου Ακριτίδη  ο άνθρωπος που έζησε όλη τη ζωή του στην ομάδα της καρδιάς του την ΑΕ Χαραυγή .

Ο Πρόεδρος το Δ.Σ. η ομάδα το προπονητικό τιμ και οι φίλαθλοι άφησαν λίγα λουλούδια εκεί που παρακολουθούσε τους αγώνες στα κάγκελα  και τον χαιρέτησα για το μεγάλο ταξίδι. Αθάνατος