Δηλώσεις προπονητή Ιωνικού Κ16..για το ντέρμπι της αγωνιστικής!!

Ο Μιχάλης Μουτάφης μας μίλησε για το χθεσινό παιχνιδι που είχε η ομάδα του..για τον δυναμισμό που έχουν αυτά τα παιχνίδια ..αλλά και για άλλα πολλά!!

Αναλυτικά :

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα “αντράκια” μου που και σ αυτό το παιχνίδι κατέθεσαν ψυχή,και τα παιδιά που έπαιξαν αλλά και αυτά που ήταν στον πάγκο οι οποίοι ζούσαν το παιχνίδι πολύ έντονα.

Για τα παιδιά ήταν κάτι πρωτόγνωρο να παίξουν σε ένα τόσο εχθρικό γήπεδο με τόσο κόσμο να τους βρίζει από το πρώτο λεπτό.. παρ’ όλα αυτά και με την ευκαιρία θέλω να πω ότι η διοίκηση της προοδευτικής και τα παιδιά στον αγωνιστικό χώρο ήταν άψογοι απέναντί μας και προσπάθησαν για το καλύτερο τόσο για τους αθλητές όσο και για τους συνοδούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα,προηγηθήκαμε πολύ γρήγορα και στο πρώτο ημίχρονο κρατήσαμε σχετικά εύκολα αυτό το αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλοι μας πίεσαν για να ισοφαρίσουν αλλά με πάθος κρατάγαμε μέχρι το 7ο λεπτό των καθυστερήσεων το υπέρ μας 0-1 όπου με ένα χαζό φάουλ στο κέντρο του γηπέδου οι αντίπαλοι σε μια από τις πολλές “γιο μες” όπως λέμε ευτύχισαν να ισοφαρίσουν με με μια ανάποδη κεφαλιά σε αναμπουμπούλα,παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι δίκαιο απλά μας αφήνει μια μικρή πικρία με τον τρόπο και το λεπτό που έγινε!

Για άλλη μια φορά θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μου αλλά και στη διαιτητική τετράδα (ίσως πρώτη φορά σε αγώνα κ16) που χειρίστηκε ένα τόσο σπουδαίο παιχνίδι με άψογο τρόπο..