Δίχως ιδρώτα έκανε το καθήκον του ο Αργοναύτης

Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αργοναύτη και τον Μαύρο Αετό έφερε εύκολη νίκη για τους γηπεδούχους, καθώς επιβλήθηκαν με 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε δύσκολη θέση από νωρίς, καθώς έμειναν με δέκα παίκτες από το 19ο λεπτό, μετά την αποβολή του Λαμπρόπουλου λόγω αντικανονικής επέμβασης που ακύρωσε προφανές γκολ, όπως κατέγραψε ο διαιτητής Πουλόπουλος στο φύλλο αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν ήδη δύσκολο για τους φιλοξενούμενους με τον τραυματισμό του Αβραμίδη στο 4ο λεπτό. Οι πρωτοπόροι αξιοποίησαν την αριθμητική τους ανωτερότητα και κατάφεραν να σημειώσουν τρία γκολ, με τους Zhonga στο 58ο λεπτό και τον Cela στο 70ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα, κλείνοντας το ματς με άνετο 3-0.

Αργοναυτής: Τσιάβος, Κατσούρης(46′ Μπουρδάμης), Χωριάτης(82′ Κοντόπουλος), Μελάς, Νταβέλης, Ξυπολυτάς, Lalaj(62′ Cela), Ζόνγκα(62′ Μπα), Γλύκας, Ράμα, Ζαχαρίου(46′ Βοσινάκης) .

ΑΕ Μαύρος Αετός Ολυμπάδα : Βλαχόπουλος, Χατζησεβαστός, Βατίδης, Λαμπροπούλος, Αβραμίδης(4′ λ.τρ. Δεληγιάννης – 80′ Αναστασίου ), Γκούμας, Κουβάτσος(80′ Κόκολης), Βρέντζος(55′ Τσιάκος,), Ζούγρης, Καζάλας, Μαρινάκης.