Δίχως άγχος και 3-0 για την Χαλκηδόνα απέναντι στον Ήφαιστο (ΦΩΤΟ)

Με μια ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση, η Χαλκηδόνα συνέχισε το νικηφόρο της σερί, επικρατώντας με 3-0 του Ήφαιστου σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από την αγωνιστική ένταση και την ποιοτική παρουσία και των δύο ομάδων.

Η ομάδα του Γιάννη Κούση πραγματοποίησε την πρώτη επίθεση στο 8’, με τον Μπουζάλι να σκοράρει με κεφαλιά μετά από όμορφο φάουλ του Γκέγκα. Το 1-0 άνοιξε τον δρόμο για μια συναρπαστική αναμέτρηση.

Στο 44’, ο Οικονομάκης κέρδισε ένα πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Αυγέρης. Ωστόσο, η εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα του Ήφαιστου, Ελθίνι, διατήρησε το σκορ στο 1-0 μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Οικονομάκης έκανε τη διαφορά. Στο 58’, μετά από ωραία ατομική ενέργεια, σκόραρε για το 2-0, δείχνοντας την τεράστια κλάση του. Στο 70’, ξανά εκείνος, από ασίστ του Κορτέση, διαμόρφωσε το τελικό 3-0, σφραγίζοντας τη νίκη της Χαλκηδόνας.

Διαιτητής, ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

ΑΟ Χαλκηδών: Θεοδωρούλας, Κούρτης, Αθανασιάδης Μ., Φέκος, Μπουζάλι, Κατσάνης, Οικονομάκης, Καρυτινός(62′ Ζαρκαδούλας), Τσαλίκης(52′ Παναγιωτόπουλος), Αυγέρης(73′ Μανδαμαδιώτης), Γκέγκα(52′ Κορτέσης).

Ήφαιστος: Ελθίνι, Κουλήζος(62′ Λοΐζος), Σιγάλας, Σεραφείμ, Μπιάνκι, Μεταξάς(64′ Βοζίκης), Μουρτίδης, Τσέρι, Λουκάνι, Σιγαλάκος, Τάγκαλος.