Διακόπηκε το παιχνίδι Αστέρας Κερατσινίου Φαληρικός για τη χτύπησαν το Διαιτητή Μαρινάκη στο πρόσωπο.

Ανάμεσα στο παιχνίδι Αστέρας Κερατσινίου  Φαληρικός διακόπηκε στο 79 λεπτό για τη χτύπησε το διαιτητή της αναμέτρησης Μαρινάκη στο πρόσωπο ποδοσφαιριστής του Αστέρα .

Το σκορ του αγώνας μέχρι εκείνο το σημείο ήταν 1-1

Ο Φαληρικός άνοιξε το σκορ 0-1 με εύστοχο γκολ του Παληκαρά .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας κατάφερε και κέρδισε μπέναλτι που το εκτέλεσε ο Μαργαντίνη στο 60’. και έφερε το ματς στα ίσια με σκορ 1- 1

Διαβάστε αναλυτικά τι γράφει το φύλλο αγώνας του Μαρινάκη

«Στο 28’ λεπτό του αγώνα έβγαλα κίτρινη κάρτα στον εκπρόσωπο της ομάδας «Αστέρας Κερατσινίου» Π. Χρ. και στο 58’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα γιατί φώναζε συνέχεια στις παρατηρήσεις μου.

Στο 79′ του αγώνα εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο ο Πρόεδρος της ομάδας «Αστέρα Κερ». Π. Ι., την ώρα που το παιχνίδι παιζόταν κατευθυνόμενος προς την εξέδρα και βρίζοντας τους φιλάθλους της αντίπαλης ομάδα, ανέβηκε στα κάγκελα και τους γρονθοκοπούσε.

Επίσης, την ίδια ώρα ο ποδοσφαιριστής (αναπληρωματικός) του Αστέρα με αρ.φαν. 18 Δ.Αθ-Χρ ανέβηκε στην εξέδρα λέγοντας στους φιλάθλους «Θα σας γ…οπανα …σας». και έπειτα τους βαρούσε με μπουνιές στο πρόσωπο και κλωτσιές.

Κατεβαίνοντας από την εξέδρα, πηδώντας μες το γήπεδο κατευθύνθηκε προς το μέρος μου, δεν φορούσε την φανέλα με το 18 και φορούσε την προπονητική, του είπα να πάει να την βγάλει, μου έφερε και έσπρωχνε στο πρόσωπο επιδεικτικά και με επιθετική διάθεση και μου είπε :«Εσύ τα έκανες αυτά μ..».

Του έβγαλα απευθείας κόκκινη κάρτα και εκείνος μου είπε :«θα σε γ… οπανο», κρατώντας τον οι ψυχραιμότεροι συμπαίκτες του έφυγε και ήρθε με φόρα και με χτύπησε με κλωτσιά με όλη του τη δύναμη στο πρόσωπο.

Διέκοψα οριστικά το παιχνίδι διότι δεν μπορούσα να αγωνιστώ διότι ζαλιζόμουν.

Κάλεσα την αστυνομία που ήρθαν στο γήπεδο άμεσα η ΔΙΑΣ και κατέγραψαν το συμβάν.

Το παιχνίδι έληξε 1-1».

Η συνέχεια θα δοθεί από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Πειραιά για ένα ματς που διεκόπη στο 79‘ αλλά σύμφωνα με τον ρέφερι Μαρινάκη Έληξε 1-1