Δερμάτης: ”Διαθέταμε πολύ υπομονή και δικαιωθήκαμε”

Σε απόσταση αναπνοής απο την κορυφή του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας, έφτασε η Αμφιάλη, η οποία πήρε σημαντικό διπλό στην έδρα της Θύελλας/Αχιλλέα Κορυδαλλού, με σκορ 2-0, μετά απο εφτά παιχνίδια.

Η ομάδα του Τάσου Δερμάτη βρίσκεται πια στο -1 (μαζί με τον Ατρόμητο Πειραιά), απο την πρώτη Προοδευτική που ”κόλλησε” στο 0-0 στην Αίγινα, με τον τοπικό Σαρωνικό.

Οι φιλοξενούμενοι, ”ξεκλέιδωσαν” την σκληρή άμυνα των Κορυδαλλιωτών, στο 75ο λεπτό με τον Νταλάκο, δείχνοντας στην ομάδα του τον δρόμο προς την νίκη.

Το τελικό 2-0, διαμόρφωσε τρια λεπτά μετά ο Ψωίνος, ο οποίος επανήλθε απο τον τραυματισμό του με τον καλύτερο τρόπο.

Ο τεχνικός της Αμφιάλης, Τάσος Δερμάτης, κράτησε χαμηλούς τους τόνους, λέγοντας:

”Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τα παιδιά.

Δείξαμε αγωνιστική πειθαρχεία και συγκέντρωση.