Δεν τα κατάφερε ο ΑΣ Ποντίων που ηττήθηκε από τον ανεβασμένο Παντζιτζιφιακό

Ο Παντζιτζιφιακός συνεχίζει να δείχνει την ανωτερότητά του στο γήπεδο, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του ΑΣ Ποντίων και να διατηρήσει τη θέση του στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό, με τον Νικολόπουλο να σημειώνει το πρώτο γκολ του αγώνα. Ο Παντζιτζιφιακός συνέχισε να πιέζει και προς το τέλος του αγώνα, ο Μπαλαμπάνης διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του στο 87ο λεπτό.

Ο διαιτητής του αγώνα, Λιάτσος Γ., εξασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του παιχνιδιού, ενώ η νίκη αυτή επιτρέπει στον Παντζιτζιφιακό να συνεχίσει την καλή του πορεία στο πρωτάθλημα.

Παντζιτζιφιακός: Κραβαρίτης, Μπινάτσης, Γκερπίνης(65′ Δάνας), Γκέκας, Γιαννακόπουλος, Μπαλαμπάνης, Papa, Μήτσιος(78′ Καρανάσος, 88′ Βαγγέλης), Χρήστου, Νικολόπουλος, Τρίχας.

ΑΣ Ποντίων: Τσιπιανίτης, Τόλι, Τόγιας(46′ Κατσιός), Γκαϊδόγιαννης(90′ Νίνος), Νησίριος, Παπαδόπουλος, Ntobrin(83′ Μεϊμέτης), Σοφούλης, Λιάσκος, Αϊβαλιώτης, Μελεμενής(61′ Picciano).