Δεν ρίχνει στροφές το Νέο Ικόνιο, 4-0 και τους Φιλάθλους

Το Νέο Ικόνιο συνεχίζει να αποδεικνύει την εξαιρετική του φόρμα καθώς κατάφερε να επικρατήσει με ευκολία των Φιλάθλων με σκορ 4-0 σε έναν αγώνα που πιστοποίησε την ανωτερότητά του.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με το Νέο Ικόνιο να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό, με αυτογκόλ του Σχίζα που έδωσε το πρώτο πλεονέκτημα στους γηπεδούχους. Ο Τσιρίδης πρόσθεσε ένα ακόμα γκολ στο 40΄, αυξάνοντας το προβάδισμα της ομάδας του στο 2-0 πριν το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, ο Κοντογεώργης έκανε το σκορ 3-0 στο 65ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ ο Μπακοθανάσης ολοκλήρωσε τον θρίαμβο του Νέου Ικονίου στο 84ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ο διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καζάς, ο οποίος διασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του παιχνιδιού.

Με αυτή τη νίκη, το Νέο Ικόνιο επιβεβαιώνει την εξαιρετική του φόρμα και συνεχίζει να προκαλεί εντυπώσεις στο πρωτάθλημα.

Νέο Ικόνιο: Χιώτης, Τριμίτσης Κ., Φρονιάδης(46′ Ξένος), Σακάλογλου, Κόντζογλου(68′ Μπαϊμπάκης), Κοντογεώργης, Παπαϊωάννου(63′ Κυρίτσης), Τριμίτσης, Τσιρίδης(71′ Μπακοθανάσης), Χονδρουδάκης Γ.(63′ Γερόλυμος), Θεοδώρου.

Φίλαθλοι: Μαράκης, Φραγκάκης(71’Θηραίος), Βιτσαράς, Paskalev, Σχίζας, Σαξώνης, Γιαννίκος, Σισμανίδης(46΄Σάσσαρης), Ανδρέου(71’Γονατάς) Ψυχαλόπουλος, Selimaj.