Δεν μπόρεσε ο Εθνικός να κερδίσει τον Α.Ο. Υπάτου ….και μοιράστηκαν τους βαθμούς

Πίεσε ασφυκτικά ο Εθνικός Πειραιώς στο 1ο ημίχρονο για να καταφέρει να βάλει ένα γκολ έχοντας τέσσερις κλασικές ευκαιρίες μπροστά στο τέρμα των αντιπάλων .

Η πίεση συνεχίστηκε από τον Εθνικό Πειραιά και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και πάλι δεν βρήκε δίχτυα έχοντας απέναντί του μία καλή αμυντική ομάδα τον Α.Ο. Υπάτου που στο τέλος κατάφερε να κλέψει το βαθμό.

Ο ΑΟ Υπάτου ξεκίνησε με ισοπαλία (0-0) στην έδρα του Εθνικού την πορεία του στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το ρεπορτάζ του Εθνικού Πειραιώς:

Στο πρώτο μέρος ο Εθνικός έφτασε τέσσερεις φορές κοντά στο γκολ με τους Αντωνίου, Παπαγελλή, Μακρυγιάννη και Κυριαζή όμως να μην βρίσκουν δίχτυα.

Στην επανάληψη ο Εθνικός είχε και άλλες ευκαιρίες με μεγαλύτερες τις δύο μέσα σε ένα λεπτό όταν οι Μακρυγιάννης αλλά και ο επανεμφανισθείς (μετά από ένα χρόνο περίπου) Σεκούμπα να βρίσκονται τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, να επιχειρούν το πλασέ, με την μπάλα και στις δύο περιπτώσεις να φεύγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές) : Κούμπουλα, Παπαγελλής Β, Ζωγραφάκης, Hrustinec, (65′ Θεοδώρου) Κατσόγιαννης, Μαλάϊ (85′ Τσιάβος) Ντινιωτάκης, Πολύζος (86′ Μπουτσικάρης) , Κυριαζής (65′ Σεκούμπα) , Μακρυγιάννης, Αντωνίου (70′ Σέχου)