Δαούτης: ”Είμαι μια εβδομάδα στην ομάδα, πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την νίκη”

Εντυπωσιακό ήταν το ντεμπούτο του Παύλου Δαούτη στον πάγκο του Αργοναύτη.

Ο ιστορικός σύλλογος σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας, συντρίβοντας εκτός έδρας τον ΑΟΚ Φαλήρου, για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Ο Παπαφώτης έδειξε τον δρόμο για την νίκη με εκτέλεση πέναλτι στο 15′.

Ο Μπαζάρ με τον ίδιο τρόπο, διπλασίασε τα τέρματα για τους κιτρινόμαυρους, δέκα λεπτά μετά.

Ο Σταμούλης στο 35ο, πέτυχε το τρίτο τέρμα για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαζάρ να κλείνει το πρώτο μέρος με τον εντυπωσιακό τρόπο, φτάνοντας παράλληλα και στο δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μάκος στο 85ο λεπτό, ολοκληρώνοντας μια απίστευτη εμφάνιση.

Ο κ.Δαούτης, δεν έκρυψε την ικανοποίηση του για την εμφάνιση και το σκορ:

”Είμαι μια εβδομάδα στην ομάδα που προερχόταν από δύο ισοπαλίες και ήταν πολύ δύσκολο το έργο μου, αν αναλογιστούμε ότι είχα και 5-6 ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών.

Είχα λίγο χρόνο να βρω και να λύσω τα σοβαρά προβλήματα των ελλείψεων που είχε η ομάδα.

Παρόλο αυτά τα παιδιά που έπαιξαν σήμερα στάθηκαν με αξιοπρέπεια και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια”.

ΑΟΚ Φαλήρου: Ματαράγκας, Γερακούδης Ν. (60’ Γούλας), Μαρουσάκης, Παλαιστίδης, Γερζής, Λέλα, Ταμπάκου (60’ Γερακούδης Ε.), Τερζάκης, Γρυπάρης, Κριέμαντι, Τερζής (60’ Μαθιουδάκης).

Αργοναύτης: Θεοδωρίδης, Καννελόπουλος, Μπαλτά, Κατσούρης, Πιττερός, Δεμέτης (55’ Καμαράδος), Ψωμάς (55’ Λουγκάνι), Παπαφώτης (55’ Μάκος), Σταμούλης, Μπαζάρ (76’ Σιγάλας), Αγγελακόπουλος