Δαούτη και Σαπαλίδης εκτέλεσα τον Αστέρα Περάματος με σκορ 2-0.

Με μία σπουδαία νίκη ξεκίνησε η Ελλάς Ποντίων νικώντας τον Αστέρα Περάματος με σκορ 2-0 μέσα στο γήπεδο της Νίκαιας της Προοδευτικής για την 1η Αγωνιστική των μπαράζ που οδηγεί στη Γ Εθνική

Αυτή η ομάδα του Σταύρου Τζαναβάρα δεν έχει σταματημό με μία σπουδαία διοίκηση και δύο σπουδαίους ανθρώπους τον κύριο Φούντα και τον κύριο Μαυρίδη δεν χάνεις εύκολα.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κράτησε μακριά τους κρητικούς από την εστία του και με το καλημέρα μόλις στο 12ο λεπτό ο Δαούτης ανοιξε το σκορ και το έκανε 1-0,

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο μεγάλος σκόρερ του πειραϊκού ποδοσφαίρου σφράγισε τη νίκη για την Ελλάς Ποντίων και μιλάμε για το μεγάλο παίκτη κ, Σαπαλίδη κάνοντας το σκορ 2-0 στο 53 λεπτό και σφράγισε τους τρεις βαθμούς

Διαιτητής ο Ζαχαρόπουλος(Ανατολικής Αττικής). πολύ καλή διαιτησία

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ(Σταύρος Τζαναβάρας): Λευκόπουλος, Πλουμάτος, Σιμονιάν, Στεφανής, Δαούτης, Κεραμάς, Παλάτσιος (87′ Ηλιάδης), Πουρσανίδης (74′ Λάππας), Σαπαλίδης, Ντόσκορης (77′ Συμεόνογλου), Σταφσουλάι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ(Μιχάλης Βουράκης): Νικηφόρος, Μοσχονάς (80′ Μ. Σπανουδάκης), Κουδουνάκης, Μεταξάκης, Αντιασβίλι, Μουσκάι, Δροσάκης, Ρηγάκης, Τουρνάκης, Αντ. Σπανουδάκης (57′ Παπαγιαννάκης), Μυρθιανός (88′ Κοσκινάς)