”Χ”ιστσκοκικό φινάλε στο Πέραμα (ΑΕ Περάματος-Ατρόμητος 2-2)

Δραματικό και με γεμάτο συγκινήσεις φινάλε ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕ Περάματος και Ατρόμητο Κερατσινίου για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ Πειραιά, με τελικό σκορ 2-2.

Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που στο δεύτερο ημίχρονο ”έδειξε” τα δόντια του, και ”πάγωσε” το Πέραμα στο 56′ με τον Τσιρίδη να ανοίγει το σκορ.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την ΑΕΠ, ο Κουρούνης στο 76ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Τίποτα όμως όπως αποδείχτηκε, δεν είχε τελειώσει, αφού ο Γεωργίου λίγα λεπτά μετά έβαλε την ομάδα του Περάματος μέσα στο παιχνίδι ξανά.

Και έτσι φτάνουμε στις καθυστερήσεις, που μοιάζαν…ατελείωτες, αφού λίγο πριν τον έξτρα χρόνο οι παίκτες των 2 ομάδων πιάστηκαν στα χέρια και έτσι Μπένα και Λούπο είδαν την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Τελικά, ο Κουτσογιαννόπουλος στο 95′ έδωσε με δικό του γκολ, τον χρυσό βαθμό στους κιτρινόμαυρους, κάνοντας το 2-2.

ΑΕ Περάματος : Καββαδίας, Ζαχαρόγλου, Κεσανίδης, Μελάς Θ.( 82’ Μελάς Σ. , Κουτσογιαννόπουλος, Τοπίκογλου ( 65΄Γκιόκα), Ανδρέου, Τάνκας ( 89’ Κακαβίτσας) , Παπακαλοδούκας( 53’ Ντέμα) Αντωνίου, Γεωργίου

Ατρόμητος Κ.: Μπαλαφούτης,Παπαδόπουλος , Νιάρος( 71’ Λαμπράκης ) , Τσάμπρας, Ηλιόπουλος, Βιδάλης, Παπαδάτος, Κουρούνης, Κωστίκος( 77’ Νικολάου) , Τσιρίδης ( 84’Νερσισιάν , 94’ Βαρμάζης) , Λούπι .