Χαρόπουλος: “Παίξαμε παθιασμένα, θα μπορούσαμε και τη νίκη”

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν χθες Νέο Ικόνιο και Πανιώνιος Κερατσινίου, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Περάματος στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β’ Πειραιά.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν μπροστά από την αντίπαλη εστία και έτσι μοιράστηκαν από έναν βαθμό, με τους γηπεδούχους ωστόσο να ζητούν πέναλτι στα τελευταία λεπτά για χέρι μέσα στην περιοχή.

Για το χθεσινό αποτέλεσμα ο τεχνικός του Νέου Ικόνιου, Μάνος Χαρόπουλος, δήλωσε:

“Είχαμε πολύ καλή παρουσία ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσαμε να ανοίξουμε και το σκορ. Θεωρώ πως στο σύνολο της αναμέτρησης το 0-0 μας αδικεί βάσει της εικόνας των δύο ομάδων, όμως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πάθος που έδειξαν οι παίκτες μου. Τα έδωσαν όλα.

Γνωρίζουμε ότι υστερούμε λίγο στο να ολοκληρώσουμε την τελική μας προσπάθεια αλλά πιστεύω ότι στη συνέχεια αυτό θα αλλάξει βάσει της δικής μας αυτοβελτίωσης”.