Χαρόπουλος: “Κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στο γκολ”

Πλασματικό χαρακτήρισε με μια λέξη το χθεσινό αποτέλεσμα της αναμέτρησης του Νέου Ικόνιου με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου ο Μάνος Χαρόπουλος.

Η ομάδα του κ. Χαρόπουλου αντιμετώπισε εντός έδρας το σύλλογο του Κερατσινίου στο γήπεδο Περάματος, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β’ Πειραιά και υπέστη την ήττα με σκορ 2-1.

Όπως τόνισε με χαρακτηριστικό τρόπο στις δηλώσεις του ο κ. Χαρόπουλος, οι ποδοσφαιριστές του έκαναν ένα πολύ καλό παιχνίδι όπου από το ημίχρονο και βάσει των πολλών κλασικών ευκαιριών που δημιούργησαν θα έπρεπε να προηγούνται στο σκορ. Διαβάστε πιο αναλυτικά:

“Πιστεύω ακράδαντα πως το τελικό αποτέλεσμα είναι πλασματικό αν δούμε την εικόνα των δύο ομάδων. Είχαμε πολλές επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία και ήδη από το πρώτο μέρος θα έπρεπε να είμαστε εμείς αυτοί που προηγούνται.

Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές μου και το μόνο θέμα που διαπιστώνω είναι ότι υστερήσαμε στη λεπτομέρεια και στο γκολ. Εκεί έχουμε ένα θέμα, το γνωρίζουμε καλά, όμως θεωρώ ότι στη συνέχεια θα έρθει και το εύκολο σκοράρισμα”.