Μπαλαφούτης: ”Πιο έμπειρη ομάδα η Ελλάς Ποντίων”

Την απειρία του πλήρωσε για την πρώτη αγωνιστική της Α’ Πειραιά, ο Ατρόμητος Κερατσινίου.

Η ομάδα του κ.Μπαλαφούτη, γνώρισε την ήττα απο την πιο έτοιμη Ελλάς Ποντίων με σκορ 0-2.

Στο πρώτο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι στάθηκαν πολύ καλά, με τον Μπαλαφούτη κάτω απο το τέρμα να σταματάει όλες τις επιθέσεις των αντιπάλων του.

Τελικά στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι, εκμετταλεύτηκαν τα ατομικά λάθη των παικτών του Ατρομήτου, και πήραν την νίκη με τέρματα των Ηλιάδη στο 52′ και Σιμονιάν στο 83′.

Το δοκάρι σημάδεψαν επίσης δυο φορές ο Ηλιάδης και απο ενα οι Τσαγκάρης και Τσουγκράκος.