ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΟΚ σκορ 3-2 το ματς έγινε ροντέο στα τελευταία λεπτά.(βιντεο)

Νίκη για τον Ατρόμητο στο ματς απέναντι στον ΠΑΟΚ  κέρδισε με 3-2 μεσα στο Περιστέρι για την 15η αγωνιστική της Super League.

Προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ στο 22’ με τον Σφιντέρσκι, ισοφάρισαν με τον Μουνίθ στο 64’ οι γηπεδούχοι.

Ο Ουάρντα  προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ στο 82’.

Χαρίσης ισοφάρισε σε 2-2 στο 85’ και ο Νάτσος στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το νικητήριο τέρμα των γηπεδούχων μετά και την εξέταση του VAR καθώς αρχικά ο σκόρερ είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ από τον επόπτη.

Αμφίρροπο παιχνίδι έγινε στο Περιστέρι με τον ΠΑΟΚ να χάνει τη πρώτη ευκαιρία στο ματς στο 4’ με τον Σφιντέρσκι που προσπάθησε με τακουνάκι από πλάγια θέση να βρει στόχο αλλά αστόχησε.

Ο Ατρόμητος απάντησε σχεδόν αμέσως με την κεφαλιά του Σάλομον που απέκρουσε ο Πασχαλάκης.

Στο 14’ ο Σβαμπ έκανε κεφαλιά η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κωστόπουλου και ο ρέφερι έδειξε πέναλτι.

Ο Τζόλης όμως έστειλε τη μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα στη πιο μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ματς.

Η πίεση του ΠΑΟΚ καρποφόρησε στο 22’ με τον Σφιντέρσκι που έκανε κεφαλιά μετά τη σέντρα του Τζόλη και άνοιξε το σκορ 0-1.

Στο 40’ σε φάση καρμπόν με αυτή του γκολ σε σέντρα του Γιαννούλη ο Σφιντέρσκι έκανε τη κεφαλιά αλλά ο Μανδάς απέκρουσε.

Στο 54’ πάλι ο Μανδάς είπε «όχι» σε πλασέ του Σφιντέρσκι και δέκα λεπτά αργότερα 64’ από λάθος πάσα του Γιαννούλη ο Μουνίθ με σουτ έξω από τη περιοχή νίκησε τον Πασχαλάκη για το 1-1.

Στο 82’ ο Ουάρντα που πέρασε αλλαγή αντί του Μουργκ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2, αλλά ο Ατρόμητος δεν το έβαλε κάτω.

Τρία λεπτά αργότερα (85’) ο Χαρίσης με σουτ στη κίνηση ισοφάρισε (2-2) και το ματς έγινε ροντέο στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι χτύπησαν στη κόντρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Νάτσο που πλάσαρε τον Πασχαλάκη για το 3-2, ένα γκολ που χρειάστηκε και η χρήση του VAR για την επιβεβαίωση καθώς αρχικά ο σκόρερ είχε σημειωθεί σε θέση οφσάιντ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κωτσόπουλος, Γκαλβάο, Νάτσος – Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Ζίβκοβιτς, Λάμπρου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Γιαννιώτης (32΄ Μανδάς), Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Σάλομον, Κιβρακίδης, Νταβιώτης (60΄ Μουνίθ), Νάτσος, Χαρίσης, Μανούσος (76΄ Μάτιτς), Κωτσόπουλος (75΄ Χριστοδουλόπουλος).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Σβαμπ (71΄ Ελ Καντουρί), Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (78΄ Νινούα), Μουργκ (71΄ Ουάρντα), Τζόλης (66΄ Λάμπρου), Σφιντέρσκι (78΄ Κρμέντσικ).